Ptaki podbiją Ligotę. Ciekawe spotkanie w tamtejszej bibliotece miejskiej

25 czerwca po południu rozpocznie się spotkanie z ornitolożką Justyną Soską w filii nr 7 MBP w Katowicach. Pogadanka dedykowana jest dzieciom, niemniej biblioteka zaprasza też dorosłych.

Ptaki ligoty

Justyna Soska to miłośniczka przyrody, fotografka i ornitolożka. Jak sama mówi „fotografowanie jest moją pasją dopiero od kilku lat”, trzeba jednak przyznać, że ma całkiem pokaźne portfolio, które można zobaczyć na stronie justynasoska.pl. W dorobku posiada zdjęcia zwierząt, roślin, a także krajobrazu.

Teraz MBP w Katowicach dała możliwość osobistego poznania Soski, a także pójścia na przyrodniczy spacer po Ligockim Ogrodzie Spotkań. Nie jest to spotkanie, jakich wiele, bo odbywa się ono w ramach tzw. Programu Agenda 2030, czyli planu narzuconego wszystkim krajom członkowskim dotyczącego ratowania świata.

Dzięki temu spotkaniu uczestnicy zwiększą swoją świadomość obywatelską i, o ile raczej każdy wie, że dziką przyrodę trzeba szanować i traktować z szacunkiem, to pozwoli ono zrozumieć dzieciom sens tych działań i unaoczni problemy dotyczące zwłaszcza świata ptaków.

Spotkanie i spacer rozpoczną się 25 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00. Miejska Biblioteka Publiczna nie przewiduje potencjalnego czasu zakończenia eventu, przy czym pamiętajmy, że ten konkretny oddział zamyka się o godzinie 19:00.

Filia nr 7 mieści się w Katowicach przy ul. Franciszkańskiej 25 w dzielnicy Ligota-Panewniki.

Wakacje czas start podpowiadamy gdzie mozecie je spedzic

Może Cię zainteresować:

Wakacje czas start! Podpowiadamy, gdzie możecie je spędzić

Autor: Artykuł sponsorowany

25/06/2024

Kapielisko bugla katowice

Może Cię zainteresować:

Wakacje 2024 czas start! Mocna oferta wakacyjnych wydarzeń w Katowicach

Autor: Redakcja

21/06/2024

Katowice oddychaja zielenia nowe zielone miejsce na mapie katowic

Może Cię zainteresować:

Katowice Oddychają Zielenią. Nowe zielone miejsce na mapie Katowic

Autor: Artykuł sponsorowany

19/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon