Punkt recepcyjny dla uchodźców w Katowicach przeniesiony do siedziby Miasta Ogrodów

Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy został w niedzielę przeniesiony z ulicy Wita Stwosza do siedziby Miasta Ogrodów na Plac Sejmu Śląskiego. Działa całą dobę, do dyspozycji jest 60 łóżek.

W nowym punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy przygotowano 60 łóżek polowych, ale ta baza ma być systematycznie rozszerzana, w zależności od tego jak wielu uciekinierów wojennych z Ukrainy dotrze jeszcze na Śląsk. Dotychczasowy punkt recepcyjny w Katowicach działał w siedzibie Caritas przy ulicy Wita Stwosza. Przeniesiony punkt ma nieco większe możliwości. Najważniejsze jest to, że przeniesienie punktu recepcyjnego na Placu Sejmu Śląskiego 2 do siedziby Miasta Ogródów zwiększa jego możliwości lokalowe. W tym punkcie, podobnie jak w poprzednim są pracownicy urzędu, którzy udzielą informacji na temat legalizacji pobytu oraz pomogą znaleźć zakwaterowanie. W siedzibie Miasta Ogrodów uchodźcy spotkają również wolontariuszy, psychologa i tłumaczy. Dla najmłodszych jest kącik zabaw.

Od 24 lutego do 6 marca w województwie śląskim zakwaterowanie znalazło ponad 3300 uchodźców z Ukrainy. Tylko ostatniej doby na Śląsk dotarło blisko 900 osób uciekających przed wojną. A na tym zapewne nie koniec.

ZOBACZ TAKŻE:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Justyna Wiącek

Trwa zbiórka środków na zabieg medyczny dla chorej Justyny

Mafia funeralna

Katowice. Wyłudzali zwrot podatku przy sprzedaży trumien

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Policja dron

Nowy policyjny dron w rękach drogówki