PZPN nałożył karę na GKS Katowice. Sześć miesięcy zakazu wyjazdowego dla kibiców

Polski Związek Piłki Nożnej nałożył na GKS Katowice karę za skandaliczne zachowanie chuliganów podczas meczu z Widzewem Łódź. Kibice GieKSy przez pół roku nie będą mogli uczestniczyć w wyjazdowych meczach swojej drużyny, a to nie wszystko.

Mariusz Zawadzki
Awantura na meczu GKS Katowice - Ruch Chorzów

Podczas meczu GKS Katowice - Widzew Łódź doszło do awantury. Chuligani GieKSy "ostrzelali" fajerwerkami oraz racami sektor kibiców gości, spalili na płocie szaliki Ruchu Chorzów, którego kibole sympatyzują z Łodzianami, a także wyrwali kilkadziesiąt krzesełek na własnym sektorze.

- Działania grupy wandali obracają wniwecz mozolną, wieloletnią pracę nad zmianą wizerunku GKS-u Katowice. Dla władz klubu jest to jednoznaczny sygnał, że długotrwały proces budowania frekwencji na meczach piłkarskich opierać musi się o jeszcze bardziej zradykalizowane zasady bezpieczeństwa. Tego rodzaju czyny nie mogą zostać bowiem bez reakcji, a ich sprawcy nie powinni pozostać bezkarni - napisał GKS Katowice w oficjalnym oświadczeniu.
Awantura na meczu GKS Katowice - Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kibole GieKSy zdemolowali własny stadion. Fajerwerkami i racami "ostrzelali" sektor gości

Autor: Patryk Osadnik

07/04/2022

PZPN nałożył karę na GKS Katowice

Komisja dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia w czwartek, 7 kwietnia, zdecydowała o wymiarze kary dla GKS-u Katowice, który musi zapłacić za wybryk chuliganów.

Najbliższe dwa mecze domowe GieKSa zagra bez publiczności. Kibice z Katowic nie będą też mogli wziąć udziału w meczach wyjazdowych swojej drużyny przez najbliższe sześć miesięcy.

Nałożona na GKS Katowice kara finansowa to 10 tys. złotych.

Awantura na meczu GKS Katowice - Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Awantura na meczu GKS-u Katowice. Klub wydał oświadczenie, w którym potępia i odcina się od pseudokibiców

Autor: Patryk Osadnik

07/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon