Rozbiórka zawalonej kamienicy w Szopienicach. Są utrudnienia w ruchu i objazdy. Sprawdźcie

Kamienicy, której znaczna część zawaliła się w wyniku wybuchu gazu, nie da się już uratować. Musi być rozebrana. Akcja rozbiórkowa wiąże się jednak z utrudnieniami drogowymi.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Katowicach, w związku z prowadzonymi pracami rozbiórkowymi kamienicy, w której 27 stycznia doszło do wybuchu, ulica Księdza Biskupa Herberta Bednorza, na odcinku od ronda z ulicą Lwowską do skrzyżowania z ulicą Wałową w Katowicach Szopienicach, jest całkowicie wyłączona z ruchu.

Ruch zastępczo odbywa się ulicami

  • Kantorówny,
  • Morawa,
  • Obrońców Westerplatte.

Przywrócenie normalnego ruchu kołowego na tym odcinku planowane jest na 2 lutego 2023 r.

Przypomnijmy, że w piątek 27 stycznia 2023 r. o godz. 8:31 rano nastąpił wybuch gazu w 4-kondygnacyjnym budynku mieszkalnym należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Bednorza 20 w Katowicach Szopienicach. W wyniku wybuchu zawalił się front budynku.

Tragedia w katowickich Szopienicach

Z gruzowiska wydobyto łącznie 8 osób. Niestety najdłużej poszukiwane dwie kobiety nie żyły. To matka i córka. Pierwsza z nich miała 69 lat, druga - 41.

W szpitalu, w "oparzeniówce" w Siemianowicach Śląskich przebywa aktualnie jeden poparzony mężczyzna. Hospitalizowanych jest też dwoje dzieci wikariusza parafii, ks. Piotra, 3 i 5-letnie dziewczynki. Proboszcz, ksiądz Adam, z rodziną nie doznali obrażeń. Nie ucierpiały rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku.

O godz. 16:45 27 stycznia straż pożarna opanowała sytuację, działania zakończono o godz. 21:18. Gruzowisko zostało przebrane, a teren - przekazany pod dozór policji.

W kulminacyjnym momencie w akcji poszukiwawczo-ratowniczej brały udział 42 zastępy straży pożarnej.

W działaniach brały udział wszystkie służby ratunkowe takie jak policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, straż miejska oraz służby miejskie. Był również obecny prezydent Katowic i wojewoda śląski. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach ocenił, że kamienica przy Bednorza 20 nie nadaje się do odbudowy, trzeba ją wyburzyć.

Wypadek Mysłowicka Katowice 8

Może Cię zainteresować:

Groźny wypadek. Samochód owinął się o drzewo. Kierowca był zakleszczony w aucie

Autor: Katarzyna Pachelska

30/01/2023

Wypadek Aleja Roździeńskiego

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na Alei Roździeńskiego. Kierujący potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę

Autor: Martyna Urban

29/01/2023

Wybuch gazu w Katowicach Szopienicach

Może Cię zainteresować:

Powstała zbiórka na poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach Szopienicach

Autor: Katarzyna Pachelska

27/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon