Ścianka tenisowa na Trzech Stawach w Katowicach gotowa. Skorzystamy z niej na wiosnę 2024 r.

W Dolinie Trzech Stawów zakończyła się budowa ścianki tenisowej. To kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonywany przez Zakład Zieleni Miejskiej. Skorzystamy z niej wiosną 2024 roku.

Projekt zakładający budowę ścianki tenisowej w Dolinie Trzech Stawów został zgłoszony do poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Wniosek ten uzyskał 832 głosy mieszkańców os. Paderewskiego-Muchowca.

Ścianka tenisowa powstała w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Dolina Trzech Stawów to popularne wśród katowiczan miejsce letniego wypoczynku w mieście. Teren, na którym stanęła ścianka, przy stawie Łąka, przed laty wykorzystany był m.in. jako korty tenisowe. W pobliżu znajdują się wodny plac zabaw, siłownia pod chmurką oraz plac zabaw.

Ścianka mierzy 8 m szerokości i ma 3 m wysokości. Jest wykonana z polimerobetonu. Materiał ten jest rodzajem betonu, w którym spoiwo cementowe zastąpiono żywicami syntetycznymi, dzięki czemu jest on wytrzymały i odporny na ścieranie. Na ściance zamontowano również piłkochwyt, który ma 1 m wysokości i jest wykonany z siatki stalowej ocynkowanej.

- Oprócz montażu samej ścianki wyremontowany został również przylegający do niej kort – pojawiła się na nim nowa nawierzchnia. Ze względu na to, że miejsce to będzie intensywnie wykorzystywane podczas gry, nawierzchnia ma odpowiednią porowatość i wysoką wytrzymałość na odkształcenia przy wysokiej temperaturze – zapewnia Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, opiekującego się Doliną Trzech Stawów.

Koszt całej inwestycji to prawie 200 tys. zł.

- Dolina Trzech Stawów to jedno z ulubionych miejsc Katowiczan, gdzie spędzają czas aktywnie i rodzinnie. Mamy tu rolkostradę, infrastrukturę dla rowerzystów, ścieżkę edukacyjną, place zabaw w tym wodny, przystań kajakową, pomosty dla wędkarzy, a od wiosny będzie można bezpłatnie trenować grę w tenisa. Właśnie zakończyliśmy budowę ścianki tenisowej, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Niedaleko ścianki powstaje pumptrack

W Katowicach powstaje wiele miejsc, w których mieszkańcy mogą odpoczywać i spędzać wolny czas. Niedaleko ścianki tenisowej trwa budowa pumptracka, czyli specjalnego toru, gdzie chętni będą mogli trenować jazdę na rowerze, hulajnodze, rolkach. Ta inwestycja o wartości 700 tys. zł zakończy się wiosną przyszłego roku.

W 2024 r. dobiegnie końca również realizacja zagospodarowania czterech parków w różnych częściach miasta. Znajdą się w nich m.in. place zabaw dla dzieci czy też miejsca do uprawiania sportów. Ponadto w tym roku zrewitalizowano stawy Kozubek i Starganiec.

Americans car mania katowice 21

Może Cię zainteresować:

American Cars Mania, wielka impreza motoryzacyjna, znowu odbędzie się w Katowicach, od 21 do 23 czerwca 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

18/12/2023

Kamienica katowice chopina sokolska wybuch 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Kamienica przy ul. Chopina, gdzie w wyniku wybuchu gazu zginęli Kmiecikowie, będzie odbudowana i nadbudowana. Deweloper wystąpił do miasta o pozwolenie na budowę

Autor: Katarzyna Pachelska

16/12/2023

Parkingi w Katowicach fot K Pachelska 4

Może Cię zainteresować:

Demograficzny cud w Katowicach: przybywa stałych meldunków, bo ludzie chcą w mieście parkować taniej

Autor: Michał Wroński

18/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon