Silne wiatry powodują utrudnienia na kolei. PKP Intercity apeluje, by zrezygnować z przejazdu. Nie wybierajcie się w podróż pociągiem

Silne wiatry nad Polską powodują utrudnienia na kolei. Zakłócenia w ruchu pociągów mają miejsce również w województwie śląskim. PKP Intercity apeluje do pasażerów, by zrezygnowali z podróży.

Google Creative Commons
Wiatr spowodował utrudnienia na kolei

Apel PKP Intercity

Utrudnienia spowodowane wiatrem dotyczą w pociągów dalekobieżnych w całej Polsce. Spółka Intercity apeluje do pasażerów, by zrezygnowali z podróży i proponuje zwrot pieniędzy za bilety:

W związku z silnymi wiatrami na terenie całego kraju, które powodują utrudnienia w ruchu kolejowym, informujemy, że dziś (19 lutego br.) mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Rekomendujemy rozważenie rezygnacji z podróży w dn. 19 lutego br. Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji.
Za utrudnienia przepraszamy.

Odwołane pociągi na Śląsku

Silne wiatry nad Polską w sobotę 19 lutego powodują także utrudnienia w ruchu pociągów lokalnych. Występują one także w województwie śląskim. W godzinach przedpołudniowych na trasie z Katowic do Lublińca na tory runęło zwalone drzewo, tarasując przejazd. Odwołano kilka pociągów, wprowadzając komunikację zastępczą między Kaletami a Koszęcinem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiatr chmury widok

Dalej silnie wieje. Jest ostrzeżenie pogodowe IMGW

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....