Silne wiatry powodują utrudnienia na kolei. PKP Intercity apeluje, by zrezygnować z przejazdu. Nie wybierajcie się w podróż pociągiem

Silne wiatry nad Polską powodują utrudnienia na kolei. Zakłócenia w ruchu pociągów mają miejsce również w województwie śląskim. PKP Intercity apeluje do pasażerów, by zrezygnowali z podróży.

Google Creative Commons
Wiatr spowodował utrudnienia na kolei

Apel PKP Intercity

Utrudnienia spowodowane wiatrem dotyczą w pociągów dalekobieżnych w całej Polsce. Spółka Intercity apeluje do pasażerów, by zrezygnowali z podróży i proponuje zwrot pieniędzy za bilety:

W związku z silnymi wiatrami na terenie całego kraju, które powodują utrudnienia w ruchu kolejowym, informujemy, że dziś (19 lutego br.) mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Rekomendujemy rozważenie rezygnacji z podróży w dn. 19 lutego br. Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji.
Za utrudnienia przepraszamy.

Odwołane pociągi na Śląsku

Silne wiatry nad Polską w sobotę 19 lutego powodują także utrudnienia w ruchu pociągów lokalnych. Występują one także w województwie śląskim. W godzinach przedpołudniowych na trasie z Katowic do Lublińca na tory runęło zwalone drzewo, tarasując przejazd. Odwołano kilka pociągów, wprowadzając komunikację zastępczą między Kaletami a Koszęcinem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiatr chmury widok

Dalej silnie wieje. Jest ostrzeżenie pogodowe IMGW

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....