Silny wiatr w niedzielę 20 lutego. Będzie wiało do popołudnia. Jest ostrzeżenie IMGW

Uważajcie, silny wiatr w niedzielę 20 lutego nadal nie da nam spokoju! Meteorolodzy ostrzegają: będzie wiało prawie cały dzień.

Tomasz Borówka
Wiatr chmury widok

IMGW wydało ostrzeżenie

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od godz. 09:00 do godz. 16.00 dnia 20.02.2022 r. na obszarze całego województwa śląskiego.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 15 km/h do 30 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu - przewidują meteorolodzy.

Silny wiatr w województwie śląskim

Silny wiatr, wiejący już wczoraj w województwie śląskim, już spowodował liczne szkody. Obalone przez wiatr drzewa utrudniały przejazd w wielu powiatach. Zagrożenie stwarzały również drzewa uszkodzone przez wiatr i połamane konary. Usuwali je strażacy. W związku z wydanym ostrzeżeniem KW PSP do godz. 15:00 dn. 19.02.2022 r. odnotowała 445 interwencji, w tym 323 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Uszkodzonych zostało 57 dachów. Dalsze naliczanie interwencji było niemożliwe w związku z awarią systemu informatycznego w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Możliwe są burze!

RCB ostrzega. W nocy i jutro znów powieje, a nawet zagrzmi!

Wiatr spowodował utrudnienia na kolei

Uwaga, silny wiatr! Nie wybierajcie się w podróż pociągiem

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....