Śmiertelne potrącenie kobiety na ul. Dobrowolskiego w Katowicach

Dzisiaj, 23 marca 2022 r. na przejściu dla pieszych na ulicy Dobrowolskiego, niedaleko nowego Muzeum Śląskiego i Strefy Kultury, doszło do tragicznego wypadku.

Kierujący pojazdem ciężarowym wyjeżdżając z placu budowy przy ulicy Dobrowolskiego w Katowicach śmiertelnie potrącił kobietę.

Do wypadku doszło 23 marca 2022 r. kilka minut po 9.00 na ulicy Góreckiego w Katowicach na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Nadgórników-Dobrowolskiego-Góreckiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, skręcając w prawo z ul. Dobrowolskiego na ul. Góreckiego, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. 68-letnia mieszkanka Katowic poniosła śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości kierującego samochodem ciężarowym wskazało, że był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Na miejscu zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki i grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki.

W tym rejonie trwają dwie duże budowy osiedli mieszkaniowych. Osiedle Pierwsza Dzielnica rozbudowuje śląska firma TDJ Estate (to z tej budowy wyjeżdżała ciężarówka), a Noho Investment z Krakowa buduje 2 apartamentowce pod nazwą Nadgórników 14.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Katowice Kościuszki, potrącenie

Potrącenie małżeństwa seniorów na przejściu dla pieszych

Uwaga wypadek

Potrącenie kobiety w Katowicach. Bardzo wcześnie rano

Uwaga wypadek

Kolejne potrącenie na pasach w Katowicach

Wypadek Armii Krajowej, Katowice

Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach

Wypadek Mysłowicka Katowice 8

Groźny wypadek. Samochód owinął się o drzewo

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pędził katowicką ulicą prawie 100 km/h szybciej niż można

Dratyczne zdjęcie

Rozpoznajesz tego zmarłego mężczyznę?