Śmiertelne potrącenie kobiety na ul. Dobrowolskiego w Katowicach

Dzisiaj, 23 marca 2022 r. na przejściu dla pieszych na ulicy Dobrowolskiego, niedaleko nowego Muzeum Śląskiego i Strefy Kultury, doszło do tragicznego wypadku.

Kierujący pojazdem ciężarowym wyjeżdżając z placu budowy przy ulicy Dobrowolskiego w Katowicach śmiertelnie potrącił kobietę.

Do wypadku doszło 23 marca 2022 r. kilka minut po 9.00 na ulicy Góreckiego w Katowicach na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Nadgórników-Dobrowolskiego-Góreckiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, skręcając w prawo z ul. Dobrowolskiego na ul. Góreckiego, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. 68-letnia mieszkanka Katowic poniosła śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości kierującego samochodem ciężarowym wskazało, że był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Na miejscu zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki i grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki.

W tym rejonie trwają dwie duże budowy osiedli mieszkaniowych. Osiedle Pierwsza Dzielnica rozbudowuje śląska firma TDJ Estate (to z tej budowy wyjeżdżała ciężarówka), a Noho Investment z Krakowa buduje 2 apartamentowce pod nazwą Nadgórników 14.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na al. Roździeńskiego Katowice 27 kwietnia 2022

Autobus, ciężarówka i auto zderzyły się na Roździeńskiego

Wypadek Grundmanna Katowice

Ważne skrzyżowanie w Katowicach zablokowane

Wypadek śmiertelny Katowice

Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku

Wypadek przy salonie Ferrari, Katowice 3 lutego 2022

Dachowanie auta przy salonie Ferrari w Katowicach

Wypadek, al. Roździeńskiego, Katowice, 31 stycznia 2022

Dramatyczny wypadek na al. Roździeńskiego. Auto dachowało

Pilne

Wypadek na Panewnickiej. Kierowca potrącił matkę z dzieckiem

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki