Sobota paszportowa i dłuższa obsługa we wszystkie czwartki lipca nie tylko w Katowicach

Chęć wyrobienia paszportu w narodzie nie zelżała, wciąż sporo osób składa dokumenty potrzebne do uzyskania paszportu. Dlatego w lipcu będzie można zrobić to ciut łatwiej.

Paszport

Śląski Urząd Wojewódzki określa zapotrzebowanie ludzi na paszporty jako wciąż wzmożone. Może nie ma takich kolejek, jak były w marcu czy kwietniu, gdy wiele osób rzuciło się wyrabiać paszporty po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, ale i tak Urząd postanowił nieco ułatwić zdobycie paszportu. I to nie tylko w Katowicach.

We wszystkie czwartki lipca 2022 r. w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku-Białej i Częstochowie obsługa paszportowa będzie odbywać się w wydłużonych godzinach, czyli od godz. 7.30 do 18.00.

Osoby zainteresowane uzyskaniem lub odebraniem dokumentów paszportowych będą mogły skorzystać również z tzw. „soboty paszportowej”. W ramach akcji w najbliższą sobotę, 2 lipca 2022 r. w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku-Białej i Częstochowie w godz. od 9.00 do 14.00 będzie można złożyć wniosek lub odebrać gotowy paszport.

ZOBACZ TEŻ:

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Bardowskiego 1

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dzieci z okolicy zrobiły sobie plac zabaw z nowego osiedla. Mieszkańcy wkurzeni: Będziemy publikować zdjęcia tej młodzieży na Facebooku!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon