Strażak z Katowic bohaterem. Z narażeniem życia wyprowadził mężczyznę z pożaru. Nie zważał na to, że nie był na służbie

Choć to wyświechtany termin, młodszy aspirant Grzegorz Gocyła, potwierdził swoim zachowaniem, że strażakiem się jest, a nie się nim bywa.

Strażak Katowice

Nie bez przyczyny strażacy są tymi profesjonalistami, którzy cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa. Udowodnił to swoim zachowaniem młodszy aspirant Grzegorz Gocyła, na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Katowicach-Piotrowicach.

Bohaterski strażak z Katowic

15 maja 2022 r. aspirant Gocyła przebywał w Porębie, nie był wtedy na służbie. Gdy znajdował się w pobliżu bloku mieszkalnego, zauważył pożar w kuchni mieszkania zlokalizowanego na parterze. Bez zbędnej zwłoki powiadomił telefonicznie o zdarzeniu odpowiednie służby, jednocześnie informując pozostałych mieszkańców klatki schodowej o konieczności natychmiastowego opuszczenia budynku. Następnie dzielny strażak dostał się przez okno do mieszkania objętego pożarem. Podczas przeszukiwania lokum natrafił na mężczyznę. Szybko wyprowadził go z budynku. Sam wrócił do mieszkania, by ugasić pożar, który wyraźnie zaczął się rozprzestrzeniać na meble znajdujące się tuż obok kuchenki gazowej. Następnie zakręcił butlę z gazem. Pożar był opanowany.

W poniedziałek 20 czerwca młodszy aspirant Grzegorz Gocyła został wyróżniony nagrodą przez komendanta Państwowej Straży Miejskiej w Katowicach, starszego brygadiera Arkadiusza Korzeniewskiego za wzorową postawę, którą funkcjonariusz wykazał się poza pełnieniem służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Dowódca katowickich strażaków podkreślał, że działania podjęte przez mł. asp. Grzegorza Gocyłę charakteryzowały się profesjonalizmem i wysokimi umiejętnościami. Interwencja podejmowana była z narażeniem życia, w bardzo trudnych warunkach, ze względu na wysoką temperaturę oraz duże zadymienie, co świadczy o ogromnej odwadze funkcjonariusza.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Kontrola autokarów na kolonie i obozy w Katowicach 2022. Gdzie i jak zgłosić potrzebę takiej kontroli policji

Autor: Katarzyna Pachelska

20/06/2022

Rozbój nóż Katowice

Może Cię zainteresować:

Przyłożył nóż do szyi pracownika Burger Kinga w Katowicach! Zażądał pieniędzy z kasy restauracji

Autor: Redakcja

19/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon