Studenci na 3 dni opanują Katowicki Park Leśny. Przed nami kolejna edycja Juwenaliów Śląskich

Przed nami kolejna edycja Juwenaliów Śląskich. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również nie zabraknie wielkiego korowodu studentów oraz koncertów. Uczestnicy corocznego święta wszystkich studentek i studentów będą mogli bawić się przy muzyce takich artystów, jak m.in. IGO, Kukon, AVI czy Kacperczyk.

Juwenalia Śląskie mają długą oraz bogatą historię. Korzenie studenckiego święta sięgają pierwszej połowy lat 90. Choć zmieniają się atrakcje i aktualne trendy muzyczne, to niezmienne jest ogromne zainteresowanie wydarzeniem i każdego roku przyciąga ono tłumy młodych ludzi.

- Cieszę się, że kolejny raz samorządy studenckie śląskich uczelni połączyły siły i chętnie współpracują na rzecz społeczności studenckiej przy tak ważnym i kultowym wydarzeniu jak Juwenalia. To wielkie przedsięwzięcie, którego autorami są młodzi ludzie gotowi do działania – a robią to dla swoich koleżanek i kolegów. Zapraszam każdego i każdą z Was do udziału w tegorocznych Juwenaliach Śląskich - mówi dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, Prorektorka ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tegoroczna edycja Juwenaliów Śląskich zaplanowana jest na 25, 26 i 27 maja. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie przemarsz wielkiego korowodu studentów, a oprócz niego program wypełnią koncerty, występy artystyczne, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Wśród gwiazd, które potwierdziły swoją obecność i zadbają o muzyczne doznania są między innymi:

 • Kukon,
 • AVI,
 • IGO,
 • Kacperczyk,
 • Ofelia,
 • Fukaj,
 • Margaret,
 • Zalia,
 • Rubens,
 • Błażej Król,
 • Szpaku!

Nie zabraknie również strefy gastronomicznej, a to wszystko odbędzie się na terenie Katowickiego Parku Leśnego.

- Kolejny raz tworzymy najlepszą studencką imprezę na Śląsku. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie jeszcze większa niż w przypadku poprzedniej edycji, bo doznania muzyczne na pewno będą na najwyższym poziomie. Katowicki Park Leśny kolejny raz mądrze przejmą studenci i studentki – to idealna okazja na odpoczynek przed zbliżającą się sesją. Zbierajcie ekipę i wpadajcie bawić się jakby jutra miało nie być - zachęca Tomasz Janocha, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wydarzenie jest biletowane.

Ceny zaczynają się od 39 zł, zakupić je można za pośrednictwem aplikacji Going: https://goingapp.pl/wydarzenie/juwenalia-slaskie-2023/maj-2023

Woolworth sklep niemcy 2

Może Cię zainteresować:

Nowa niemiecka sieć chce podbić Polskę z Katowic. Pierwszy sklep otwiera już 8 maja

Autor: Katarzyna Pachelska

24/04/2023

Nowe osiedle borki katowice koncepcja 8

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Katowicach na 20 hektarach ziemi. Powstała koncepcja zagospodarowania terenu w Borkach

Autor: Katarzyna Pachelska

27/04/2023

Katowice 22 11 13 T Staniek 0832

Może Cię zainteresować:

Katowice będą Europejskim Miastem Nauki. I problem w tym, że... mieszkańcy nic o tym nie wiedzą

Autor: Michał Wroński

26/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon