Studenci wrócą na uczelnię. Co z akademikami?

Rektor Uniwersytetu Śląskiego, profesor Ryszard Koziołek w liście skierowanym do studentów potwierdził informację, że od 1 października zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym.

Us

Spokojne planowanie nadchodzącego roku akademickiego z pewnością utrudnia rosnąca liczba dziennych zakażeń na koronawirusa i widmo kolejnej fali pandemii. Mimo to, władze Uniwersytetu Śląskiego zapowiedziały powrót studentów na uczelnie od 1 października. Oczywiście, sytuacja epidemiologiczna będzie stale monitorowana i decyzje odnośnie zmiany trybu nauczania będą podejmowane na bieżąco.

Powrót na uczelnię

Zatem bez zbędnych szczegółów (które trafią do Was wkrótce) ogłaszam Wam z radością, że od 1 października wracamy na Uniwersytet Śląski. Wracamy w mury naszej uczelni, a przede wszystkim wracamy do siebie po długich miesiącach odosobnienia i dystansu. Studiowanie, to dużo więcej niż zajęcia i wykłady – to codzienne przebywanie i współtworzenie unikalnej społeczności, która uznaje naukę i wiedzę za kluczową wartość dla rozwoju jednostki i społeczeństwa. Bez tej współobecności Wasze kształcenie akademickie nie będzie spełnione. Uważnie śledzimy informacje o przebiegu epidemii, nie lekceważymy ryzyka kolejnej fali, co znajdzie odbicie w organizacji nadchodzącego roku akademickiego. O tych rozwiązaniach będziemy Was informować w nadchodzących tygodniach, jak również o zasadach meldowania się i zamieszkiwania w domach studenckich – informuje prof. Ryszard Koziołek.

Co z akademikami?

Mało precyzyjne pozostają wciąż zasady meldunku w domu akademickim. Kilka tygodni temu rektor UŚ zapewniał, że w akademikach będą mogły zamieszkać osoby wyłącznie zaszczepione. Decyzja nie spodobała się części studentów, którzy wyrazili swój sprzeciw w liście skierowanym do władz szkoły wyższej. Studenci wyrazili wówczas niepokój o osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą poddać się szczepieniu (alergie, choroby towarzyszące), a które chciałyby jednak móc skorzystać z pokoju dostępnego w domach studenckich. Niejasna wydaje się także forma prawne, która pozwalałaby na weryfikację covidowych certyfikatów.

Szczegółowe informacje regulujące te kwestie studenci poznają w późniejszym terminie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka