Świadkowie Jehowy utworzyli Salę Królestwa przy Pierwszej Dzielnicy Katowic

W sobotę, 6 kwietnia 2024 r., w tzw. Pierwszej Dzielnicy, która powstaje obok Muzeum Śląskiego w centrum Katowic, oddano do użytku nowy kompleks Sal Królestwa Świadków Jehowy. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Może z niego korzystać ponad 700 osób.

Sala Królestwa to miejsce cotygodniowych spotkań Świadków Jehowy. W Polsce jest ich ponad 660, a na całym świecie 63 tys. Najnowszy taki kompleks oddano do użytku w Katowicach, w tzw. Pierwszej Dzielnicy, która powstaje w centrum miasta, przy Strefie Kultury. Z obiektu przy ul. Nadgórników 9 co tydzień korzystać będzie mogło ponad 700 osób.

Świadkowie Jehowy wybudowali nowoczesny kompleks w Katowicach

- Katowice to wielokulturowe miasto, a jego mieszkańcy, to ludzie znani z otwartości. Dlatego bardzo się cieszymy, że właśnie tutaj, w Katowicach, mogliśmy wybudować i oddać do użytku jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce - mówi Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku.

W trzykondygnacyjnym, nowoczesnym kompleksie znajdują się: dwie sale wykładowe z audytorium na 154 i 177 miejsc siedzących, szatnie oraz zaplecze sanitarne z łazienkami oraz duży parking. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z programu zebrań każdego tygodnia można skorzystać w pięciu językach.

- Jako Świadkowie Jehowy tworzymy międzynarodową społeczność, bez podziałów na tle narodowościowym czy społecznym, dlatego też w tym nowym katowickim kompleksie spotykać się będą osoby posługujące się nie tylko językiem polskim, ale też angielskim, ukraińskim, rosyjskim oraz polskim językiem migowym. W audytorium zamontowaliśmy sprzęt audio-wideo, który umożliwia komfortowy odbiór programu i jest niezbędny szczególnie w trakcie spotkań osób porozumiewających się językiem migowym – zaznacza Piotr Jarząbek.

Wyjątkowa lokalizacja Sali Królestwa Świadków Jehowy

Kierownik budowy, Jakbu Słowik, podkreśla, że obiekt jest nowoczesny i funkcjonalny, ale kluczowe były uwarunkowania lokalne. - Ze względu na wyjątkową lokalizację Sali Królestwa w centrum miasta, dołożyliśmy wszelkich starań, by obiekt wkomponował się w otoczenie. Dlatego zastosowaliśmy odpowiednie materiały, w tym elewację o podwyższonych walorach estetycznych – zaznacza.

Nowy kompleks zastąpił Sale, w których miejscowi Świadkowie Jehowy spotykali się przez blisko 25 lat. Przy budowie wzięło udział ponad 1,2 tys. ochotników z różnych części kraju - wśród nich byli wykwalifikowani specjaliści m.in. architekci, konstruktorzy, elektrycy czy dekarze.

Atal olimpijska katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Konstrukcja 35-piętrowego apartamentowca kompleksu Atal Olimpijska prawie gotowa. Trzy budynki tego zespołu to ponad 700 mieszkań

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Biurowce KTW w Katowicach Inwestycja TDJ Estate 3 1

Może Cię zainteresować:

Czarny biurowiec .KTW II, najwyższy w Katowicach, ma dwóch kolejnych najemców: Aebi Schmidt i PKO Bank Polski

Autor: Katarzyna Pachelska

25/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon