Szykuje się budowa nowych wiaduktów nad DK86 w Katowicach, niedaleko IKEA

Drogowcy szykują się do budowy nowych wiaduktów przerzuconych nad DK86 w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino w Katowicach. Mają zastąpić obecne konstrukcje, które zostały wybudowane w latach 80. XX wieku. Zlecenie na wykonanie inwestycji dostanie ten, kto sprawi mniej kłopotu kierowcom.

fot. GDDKiA / M. Prusak
Wiadukt nad DK86 Katowice

Do 18 sierpnia 2023 r. w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będą czekać na oferty w przetargu na budowę nowych wiaduktów nad DK86 w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino w Katowicach, niedaleko sklepów IKEA i Agata.

Jak informują drogowcy, nowe wiadukty mają mieć blisko 85 metrów długości i ponad 14 metrów szerokości. Ich budowa ma przebiegać dwuetapowo - po rozbiórce i wybudowaniu jednego z wiaduktów oraz dopuszczeniu go do ruchu, rozpoczną się prace przy rozbiórce i budowie drugiego obiektu.

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (przy ocenie złożonych w przetargu ofert brana będzie pod uwagę przede wszystkim cena, ale także czas trwania utrudnień). W ramach zadania zostanie wykonany również remont sąsiadującej z wiaduktami drogowymi kładki technologicznej, na której znajduje się rurociąg ciepłowniczy.

- Całość prac powinna zostać zrealizowana do 22 miesięcy od daty podpisania umowy – zapowiadają drogowcy.
Katowice tdp 2021

Może Cię zainteresować:

Tour de Pologne 2023 w Katowicach 3 sierpnia. Zamknięte ulice, parkingi i zmiany w kursowaniu transportu ZTM

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Parking w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Gdzie jest największy problem z parkowaniem? Będą badania w ośmiu miastach Metropolii

Autor: Michał Wroński

19/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon