Tak Katowice bawiły się na koncercie urodzinowym „Kocham Katowice” w Strefie Kultury. Zobacz zdjęcia

Lepszej pogody na urodzinową imprezę Katowic nie można było sobie wyobrazić. Piękny, wręcz wakacyjny, weekend. Do tego atrakcje dla rodzin z dziećmi i występy gwiazd. Koncert z okazji urodzin Katowic „Kocham Katowice” przyciągnął do Strefy Kultury tysiące spragnionych rozrywki katowiczan. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.

11 września minęło 158 lat od przyznania Katowicom praw miejskich. Tradycyjnie w okolicach tej daty miasto organizuje wielką imprezę - Urodziny Miasta „Kocham Katowice”. Tradycyjnie też zaprasza wcześniej do współpracy osobowości świata muzyki, które stają się szefami (lub szefowymi) tego muzycznego przedsięwzięcia. Wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi tworzą supergrupę i przygotowują repertuar nawiązujący do Katowic.

W tym roku wielka impreza odbyła się w sobotę 9 września w Strefie Kultury. Tym razem szefami byli znani od wielu lat na polskiej scenie muzycznej raper Grubson (zresztą Ślązak) i wokalista Mrozu. Co ciekawe, nigdy nie kolaborowali ze sobą, a na koncercie urodzinowym Katowic połączyli siły. I wyszła z tego muzyczna petarda!

Jednak impreza urodzinowa Katowic zaczęła się już o godz. 16.00, gdy otwarto teren w Strefie Kultury. Najmłodszych widzów miasto zaprosiło do specjalnie przygotowanej Strefy Dziecka, animowanej przez katowicki Teatr Gry i Ludzie. Dzieci mogły bawić się bańkami mydlanymi, szaleć na dmuchańcach, wziąć udział w nauce chodzenia na szczudłach czy gry na bębnach. Oczywiście nie zabrakło animacji.

Na scenie w Strefie Kultury miały szansę zaprezentować się uzdolnione dziewczyny z katowickiego tria Szklane Oczy, które debiutowały w katowickim programie Dzielnica Brzmi Dobrze, a w czasie Urodzin Katowic zaprezentowały nowy repertuar.

Przed głównym koncertem wystąpił Rubens. Ten gitarzysta, który wcześniej grał w zespołach innych artystów w końcu zdecydował się na karierę solową również w roli wokalisty. I to był świetny krok – o czym można było się przekonać obserwując publiczność doskonale bawiącą się na występie Rubensa.

Główny koncert, który zaczął się jeszcze w trakcie epickiego zachodu słońca nad Katowicami, to był popis Grubsona i Mroza, ale również zaproszonych przez nich gości, wśród których byli m.in. Kuba Badach i młoda wokalistka Zalia. Funk, soul, hip-hop rozbujały katowicką publiczność. W trakcie koncertu, urodzinowe życzenia mieszkańcom Katowic złożył prezydent miasta, Marcin Krupa.

Ale świętowanie urodzin Katowic nie skończyło się w sobotę. W niedzielę w Fabryce Porcelany odbyło się Motocyklowe Zakończenie Lata z koncertami zespołów Cree z Sebastianem Riedlem, Illusion czy Easy Rider.

Dodatkowo do 17 września na katowickim Rynku trwa Urodzinowy Jarmark. Wystawiono 40 stoisk, a dodatkowymi atrakcjami są koło widokowe i karuzela wiedeńska.

Wystawa katowicka moderna

Może Cię zainteresować:

Katowicka moderna jest szalenie inspirująca. Plakaty autorstwa studentów ASP można oglądać na Rynku do końca września

Autor: Katarzyna Pachelska

12/09/2023

Kuchnia SPSKM

Może Cię zainteresować:

W tym katowickim szpitalu karmią jak u Gesslerowej. Własna kuchnia, a w niej kilkunastu kucharzy. 18 diet, dodatkowe posiłki regeneracyjne

Autor: Katarzyna Pachelska

12/09/2023

Lech majewski 02

Może Cię zainteresować:

Reżyser Lech Majewski został Honorowym Obywatelem Katowic. Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 158. rocznicy nadania praw miejskich Katowicom

Autor: Katarzyna Pachelska

11/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon