Tir zaklinował się pod wiaduktem w Katowicach. Ciężarówka, która przyjechała po towar, zahaczyła o sygnalizację świetlną

Do tego zdarzenia doszło wczoraj, w poniedziałek 2 października, nocą w Katowicach. Tir wjechał pod niski wiadukt, demolując przy okazji swoją "pakę". Kierowca dostał mandat. Ale to nie był jedyny mandat, jaki wystawiła policja.

Kilkanaście minut po godz. 3.00 w poniedziałek 2 października 2023 r. dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinował się tir.

Okazało się, że 66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości i nie tylko się zaklinował, ale ściął również dach samochodu oraz naczepy. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic mu się poważnego nie stało.

Policjanci pracowali przez kilka godzin na miejscu zdarzenia. Droga była zablokowana, wyznaczono objazd. Policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym. Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Kierujący mercedesem, za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł. Otrzymał również 10 punktów karnych karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Na miejsce wezwany został holownik, jak również drugi tir, w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ uszkodzeniu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.

Tramwaj Katowice Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Będą pomiary hałasu na torowiskach w Katowicach. Tramwaje Śląskie miały skargi

Autor: Michał Wroński

02/10/2023

Proces kierowcy autobusu z Katowic 1

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu skazany. Kilkanaście lat za kratami. Pod kołami zginęła dziewiętnastolatka

Autor: Patryk Osadnik

27/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon