To rekord! Prawie 55 tys. osób skorzystało z krytych basenów Burowiec i Brynów w lipcu 2022 roku

Katowickie nowe kryte baseny, Burowiec i Brynów, cieszą się wielką popularnością, która ciągle rośnie. Okazuje się, że lipiec 2022 był rekordowym miesiącem na obu basenach.

Ponad 2 lata temu oddano do użytku katowickie kryte baseny – Basen Brynów i Basen Burowiec. Ich budowa to efekt umowy z mieszkańcami prezydenta Marcina Krupy, który w 2014 roku zapowiedział rezygnację z dużego aquaparku na rzecz mniejszych basenów.

Rekordowa frekwencja na katowickich basenach

Okazuje się, że były to potrzebne obiekty. W ciągu dwóch lat obydwa baseny odnotowały ponad 834 000 wejść. Baseny posłużyły także najmłodszym katowiczanom do nauki pływania, gdyż prowadzony jest na nich projekt „Jak ryba w wodzie”, którego celem jest to, by każde dziecko kończące szkołę podstawową w Katowicach umiało pływać.

Lipiec 2022 r. okazał się rekordowym miesiącem pod względem frekwencji znacznie podnosząc globalną liczbę odwiedzających.

- Budowa basenów była kolejnym krokiem ku temu, by całe rodziny mogły w Katowicach aktywnie spędzać czas. Zdecydowaliśmy o budowie trzech obiektów, zamiast jednego dużego parku wodnego. Dzięki temu rozwiązaniu większość mieszkańców Katowic będzie miała dostępną pływalnię w promieniu pięciu kilometrów. Jesienią powinniśmy uruchomić trzeci z obiektów – basen Zadole, dzięki czemu kolejna grupa mieszkańców zyska basen w pobliżu miejsca zamieszkania mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W lipcu z obu krytych pływalni skorzystało w sumie 54 614 osób, w tym 26 566 posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca - to w sumie o około 5000 osób więcej niż w czerwcu, który był także jednym z rekordowych miesięcy.

Na zakończenie wakacji tydzień atrakcji

Na basenach planowana jest także kolejna akcja “Wakacyjna Przygoda” - tym razem na Burowcu. Katowickie Baseny zapraszają dzieci w ostatnim tygodniu wakacji do zabawy na wodnym torze przeszkód. Atrakcja będzie dostępna codziennie od 22 do 28 sierpnia, a ostatniego dnia dodatkowo przy basenie zorganizowany będzie piknik. Podczas wydarzenia dzieciaki zobaczą pokaz sprzętu strażackiego, wezmą udział w animacjach Bajki Pana Kleksa oraz sprawdzą swoje siły w miasteczku gimnastycznym. Dodatkowo przy basenie staną popularne wśród najmłodszych dmuchańce, a Pan Kleks poprowadzi aquazumbę.

Zbliża się termin otwarcia Basenu Zadole

W ostatnim z planowanych basenów, czyli Basenie Zadole, który ma spore opóźnienie, trwają właśnie ostatnie szlify i odbiory. Miasto planuje by obiekt został otwarty na początku jesieni i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

ZOBACZ TEŻ:

Fabryka Porcelany, Katowice

Może Cię zainteresować:

Dzisiaj każde miasto chce mieć swoją Fabrykę Porcelany. Kto, jak i za ile uratował tę katowicką perłę industrialu

Autor: Katarzyna Pachelska

06/08/2022

Owsiana Katowice

Może Cię zainteresować:

Niewybuch w Lesie Panewnickim. Całą noc pilnowała go policja, rano przyjechali saperzy

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon