Niewybuch w Lesie Panewnickim. Całą noc pilnowała go policja, rano przyjechali saperzy

Na ulicy Owsianej niedaleko Stargańca w Lesie Panewnickim znaleziono niewybuch. Miejsca pilnowała przez całą noc policja, a rano zjawił się tu patrol saperski.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Owsiana Katowice

Już we wtorek 16 sierpnia 2022 roku wczesnym popołudniem na ulicy Owsianej w Katowicach pojawił się wóz policyjny. Stanął na drodze (nie ma tutaj pobocza, bo wokół jest las) na włączonych "kogutach". Policja stała tu (Owsiana tuż za Stargańcem jadąc od strony ulicy Panewnickiej w kierunku Mikołowa) przez całą noc, jakby czegoś pilnowała.

Niewybuch w Lesie Panewnickim

Rano w środę 17 sierpnia widać było, że tam, gdzie stał wóz policyjny, ogrodzono nieduży wycinek lasu biało-czerwoną taśmą.

Około godziny 9 rano 17 sierpnia pojawił się tu też wóz wojskowy z napisem "patrol saperski". Jasne stało się, czego pilnowali policjanci przez całą noc.

- 16 sierpnia około godz. 13.30 mieliśmy zgłoszenie. Leśniczy znalazł w Lesie Panewnickim, około 20 metrów od ulicy Owsianej, pocisk. Najprawdopodobniej jest to pocisk z czasów II wojny światowej, kaliber 80 mm. Zabezpieczyliśmy ten teren do czasu przybycia jednostki saperskiej - mówi młodszy aspirant Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Na miejscu jest już wojskowy patrol saperski

Na miejsce przyjechali saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach, 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego, konkretnie 29. patrolu rozminowania, odpowiedzialnego za teren m.in. Katowic.

Saperzy z Gliwic mają za zadanie przenieść pocisk do specjalnej komory w wozie wojskowym i wywieźć go w bezpiecznie miejsce, na poligon, i tam zdetonować w kontrolowanych warunkach.

Na czas umieszczania pocisku w komorze ulica Owsiana może być zablokowana. - Potrwa to jednak krótko - uspokaja Łukasz Kloc.

ZOBACZ TEŻ:

Nowe motocykle policja śląska 2

Może Cię zainteresować:

Katowiccy policjanci będą gonić piratów drogowych nowymi motocyklami marki BMW

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2022

Gościnna Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Łącznik drogowy z autostradą A4 na granicy Katowic i Rudy Śląskiej otwarty wcześniej niż zapowiadano

Autor: Katarzyna Pachelska

10/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon