TOP 5 świetnych pomysłów na urlop w Polsce z dala od zgiełku

Zastanawiasz się, gdzie odpocząć w tym roku, ale nie masz pewności, czy będzie to urlop zagraniczny? Gubisz się w gąszczu przepisów, zmian i obostrzeń. Miejsca na wakacje czy urlop w Polsce z dala od tłumów, ale z masą ciekawych zakątków polecają Ania i Marcin Nowakowie, podróżnicy, blogerzy i youtuberzy (Wędrowne Motyle) z Bytomia, autorzy książki "Podróżuj Bliżej".

Bytom, rodzinne miasto Wędrownych Motyli, jak i cała Metropolia GZM mają szczęście leżeć blisko międzynarodowego lotniska oraz autostrady, którą możemy pojechać zarówno na północ, jak i południe, np. w Alpy. Jednakże takie okna na świat nie są jeszcze otwarte na oścież, a uchylone. Nie wszędzie można podróżować bez testów PCR, szczepień, a niektóre kraje wciąż mają dość restrykcyjne warunki wjazdu i wyjazdu. Może rok 2021 będzie jeszcze raz tym jednym, w którym warto rozważyć wolne w kraju?

Autorzy książki "Podróżuj Lepiej", Anna i Marcin Nowakowie, radzą, by skupić się na jakimś regionie z dala od zatłoczonych turystycznych mekk, wypocząć, zresetować się, poszukać noclegów niekoniecznie w hotelach, ale poszperać na stronach agroturystyk czy rodzinnych pensjonatów.

Rok temu Nowakowie okrążyli Polskę samochodem w 40 dni wzdłuż granic, nocując w wygodnych, ciekawych i schludnych miejscach, często za mniej niż 150 zł za noc.

- Jakość agroturystyk w Polsce znacznie się zwiększyła. Ponadto mamy często wyżywienie prosto z produktów gospodarza, położenie bardzo na uboczu, blisko przyrody - opowiada Anna Nowak. - Nie jest prawdą, że wszędzie w Polsce jest drogo. Owszem, jest, ale zazwyczaj tam, gdzie lgną wszyscy. Regiony, które opisaliśmy w naszej najnowszej książce, nie są takie. Dlatego, że nie są regionami popularnymi ani pierwszego wyboru - tłumaczą blogerzy.

Wędrowne Motyle proponują 5 nietypowych pomysłów na niespieszny urlop w Polsce. Znajdziesz je w naszej galerii zdjęciowej. Sprawdź!

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Bajka pana Kleksa, Katowice

Katowice. Casting do nowego filmu o Panu Kleksie

Jarmark, Katowice Rynek

Ostatni weekend z diabelskim kołem i jarmarkiem na Rynku

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku - Strefa Carnall

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia