Trudniejsze dojście do dworca autobusowego przy Sądowej z dworca PKP i Galerii Katowickiej. Chodnik wyłączony z ruchu pieszego

Zła wiadomość dla pieszych, którzy będą chcieli się przemieścić między dworcem PKP a dworcem autobusowym Sądowa w Katowicach. Na ok. 4-6 tygodni zostanie zamknięty chodnik między ul. Matejki a Goeppert-Meyer. Lepiej skorzystać z bezpłatnych autobusów między tymi dwoma punktami niż iść dłuższą drogą przez plac Wolności.

Od jutra, czyli od czwartku 7 lipca 2022, zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik wzdłuż ulicy Sądowej na odcinku od ul. Matejki do ul. Goeppert-Meyer (a chodnik znajduje się na tym fragmencie tylko po jednej stronie ulicy.

Dojście przez ul. Matejki i plac Wolności

Zmiana jest wprowadzana na czas budowy przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku położonego przy ul. Sądowej 7. Roboty i związana z nimi reorganizacja ruchu pieszego w tym rejonie, prowadzone są na zlecenie Tauron Ciepło sp. z o.o. Prace w tym rejonie potrwają od 4 do 6 tygodni.

- Przyłączanie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej sukcesywnie ogranicza niską emisję i poprawia jakość powietrza w naszym mieście. Jednak zdarza się, że takie inwestycje nie mogą być realizowane bez zmiany organizacji ruchu, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie mamy gęstą zabudowę. Dojście do dworca autobusowego przy ulicy Sądowej od strony Galerii Katowickiej będzie możliwe przez ulicę Matejki i plac Wolności. W imieniu wykonawcy przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Między dworcem Sądowa a dworcem PKP kursują bezpłatne autobusy

Osobom przemieszczającym się między dworcem PKP, a Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej przypominamy o możliwości skorzystania z darmowej komunikacji autobusowej na tym odcinku. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia – dodaje Lipka.

Prace związane z budową przyłącza obejmą także krótki odcinek ulicy Matejki od skrzyżowania z ulicą Sądową. Zostanie przy tym utrzymany ruch pieszych wzdłuż ulic Mikołowskiej i Matejki, który będzie się odbywał po kładce i fragmencie chodnika, na którym nie będą prowadzone prace.

Przypomnijmy, że Centrum Przesiadkowe Sądowa pełni funkcję Międzynarodowego Dworca Autobusowego. Rozkład jazdy oraz wszelkie informacje dla pasażerów dostępne są na specjalnej stronie internetowej: www.mdakatowice.pl. Dla sprawniejszej obsługi podróżnych pomiędzy CP „Sądowa” a dworcem PKP kursują bezpłatne połączenia autobusowe.

ZOBACZ TEŻ:

Droga ekspresowa Katowice

Może Cię zainteresować:

Refleksje o Katowicach po Światowym Forum Miejskim. Krytyka boli, ale weźmy ją sobie do serca

Autor: Łukasz Folda

06/07/2022

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon