Trzech obcokrajowców okradało mieszkania na terenie Śląska. Zatrzymali ich policjanci z Katowic

Policjanci z katowickiego Wydziału do Walki z Przestępczością zatrzymali trzech obcokrajowców podejrzanych o włamania do mieszkań i domów na terenie województwa. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące, Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Śląska Policja
Seryjni włamywacze

Trzej obcokrajowcy włamywali się do mieszkań w woj. śląskim

Katowiccy policjanci zajęli się sprawą seryjnych włamywaczy po włamaniu, do którego doszło w Śródmieściu. Kryminalni wytypowali potencjalnych sprawców i zatrzymali ich w Mikołowie. Okazali się nimi trzej obcokrajowcy w wieku 34, 37 i 40 lat. W trakcie zatrzymania mężczyźni mieli przy sobie rzeczy pochodzące z włamań.

Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania kryminalni znaleźli gotówkę w różnych walutach, biżuterię, dokumenty i sprzęt elektroniczny. Zabezpieczyli również narzędzia służące podejrzanym do popełnienia przestępstw w postaci łomów, przecinaków, młotów. Jak ustalili policjanci, część z odzyskanego mienia została skradziona podczas włamania do mieszkania w Chełmie Śląskim, niedługo przed zatrzymaniem.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ sąd aresztował obcokrajowców na okres trzech miesięcy. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dwóch włamań do mieszkań oraz dwóch usiłowań włamań. Nie wyklucza się przedstawienia zatrzymanym kolejnych zarzutów. Za kradzieże z włamaniem podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacz Katowice

Może Cię zainteresować:

Plądrował mieszkanie w Katowicach, gdy właściciele byli na zakupach. Czujny sąsiad zawiadomił policję

Autor: Katarzyna Pachelska

31/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon