Trzy nowe wystawy w Muzeum Śląskim w Katowicach. W sam raz na wakacje 2024

Jeśli nie macie pomysłu na pierwsze dni wakacji dla swoich dzieci, to Muzeum Śląskie wystawia Wam pomocną dłoń, otwierając aż trzy nowe wystawy. Sprawdźcie, na co warto się wybrać do katowickiego muzeum.

ARC
Muzeum Śląskie

Światło i Mrok. Teatr Leszka Mądzika

Pierwsza wystawa przedstawiać będzie twórczość scenografa, malarza i fotografa Leszka Mądzika, obchodzącego w tym roku 55-lecie działalności artystycznej. Skupi się ona na jego pracy teatralnej, obejmującej między innymi organizację dekoracji i sceny do Pornografii Witolda Gombrowicza w warszawskim Teatrze Nowym oraz Antygony Sofoklesa z Teatru Osterwy w Lublinie.

Wystawa odbywa się od 21 czerwca 2024 r. do 22 września 2025 r. na poziomie -4. Kuratorką jest Agnieszka Kołodziej-Adamczuk, natomiast projekt zrealizowali Krystian Banik, Paweł Żelichowski oraz Jarosław Figura. Scenariuszem i aranżacją zajął się sam Mądzik.

Przestrzeń dla siebie znajdą też studenci katowickiej Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Raciborskiej. Adepci kierunków artystycznych, a także projektowych w cyklu kwartalnym dostaną własne miejsce, w którym będą mogli zaprezentować swoje prace.

Anthropologic

Do 12 lipca polecamy także odwiedzić dawną łaźnię KWK Katowice, w której poznacie uroki i dramaty świata najnowszych mediów, w tym technologii, cyfryzacji i informatyki otaczających i wrośniętych w nasz świat. Wystawa nosi tytuł Anthropologic, odpowiada za nią Ausgang Studio.

Jak tłumaczy Muzeum Śląskie: „Główną rolą wystawy jest skłonienie do refleksji nad współczesnymi kwestiami, takimi jak maszyny w ewolucji, ekologizm, postęp technologiczny i dychotomia między rzeczywistością a wirtualnością.”

Jej kuratorem jest Jozef Vlk. Wystawa jest powiązana bezpośrednio z Festiwalem Tauron Nowa Muzyka. Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania do 12 lipca w ramach biletu do Muzeum.

Katowice w plenerze

Jeśli Wasze dzieci są zainteresowane poznaniem historii Katowic, to zapraszamy je (oraz Was, jeśli chcecie) na spacer rysunkowo-rzeźbiarski prowadzony przez Bartłomieja Pochopnia od 1 do 5 lipca 2024 r. W ramach spaceru młodzież w wieku 12+ będzie rysować dzieła architektoniczne Katowic, będą o nich również prowadzone pogadanki. Bilet na 5 dni kosztuje 129 zł. Zajęcia będą poprzedzone krótkim wykładem. Spotykamy się na Sali B, na poziomie -3.

Cennik wybranych biletów do Muzeum Śląskiego w wybranych konfiguracjach:

  • Bilet na wszystkie wystawy (stałe i czasowe):
    • Normalny – 24 zł
    • Ulgowy – 16 zł
  • Bilet na wszystkie wystawy czasowe:
    • Normalny – 14 zł
    • Ulgowy – 9 zł

Bilety kupicie pod tym adresem: https://bilety.muzeumslaskie.pl/

Muzeum Śląskie jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00. Mieści się na terenach po dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice przy ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1. Muzeum posiada swój własny parking, w okolicy znajduje się kilka przystanków autobusowych.

Kapielisko bugla katowice

Może Cię zainteresować:

Wakacje 2024 czas start! Mocna oferta wakacyjnych wydarzeń w Katowicach

Autor: Redakcja

21/06/2024

Nagrody uczniowie katowice 03

Może Cię zainteresować:

Prezydent Katowic nagrodził artystycznie uzdolnioną młodzież. Spotkanie w Willi Goldsteinów

Autor: Redakcja

20/06/2024

Letni ogrod teatralny

Może Cię zainteresować:

Letni Ogród Teatralny 2024 od 6 lipca do 31 sierpnia w Katowicach. Spektakle dla dorosłych i dla dzieci oraz inne atrakcje. PROGRAM

Autor: Katarzyna Pachelska

18/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon