Tymczasowa organizacja w ruchu w centrum Katowic. Nie tylko przez Rajd Śląska

Uwaga kierowcy, od czwartku (7 września) w rejonie ul. Dąbrówki w Katowicach obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnień w ruchu w centrum miasta trzeba spodziewać się także w piątek (8 września) popołudniu. Ma to związek z zaplanowaną na ten dzień inauguracją Rajdu Śląska.

fot. mat. pras. / Maciej Niechwiadowicz
Rajd Śląska w Katowicach

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrówki i ul. Zabrskiej ma związek z budową przedłużenia ulicy Mickiewicza do ul. Grundmanna, a konkretnie koniecznością wykonania przewiertu sieci gazowej na tym skrzyżowaniu.

Dlatego też przy skrzyżowaniu z ul. Zabrską, zawężona została jezdnia, a ponadto niedostępny dla pieszych jest fragment chodnika. Urzędnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

To nie jedyne utrudnienia, jakich muszą spodziewać się kierowcy na katowickich drogach. W piątek (8 września) w stolicy województwa odbędzie się bowiem odcinek specjalny Rajdu Śląska, będący zarazem inauguracja tego wydarzenia. Ceremonię otwarcia zaplanowano na godzinę 18, zaś ściganie na zamkniętym i zabezpieczonym odcinku specjalnym w centrum Katowic,rozpocznie się pół godziny później.

- Najpierw kibicom zaprezentują się załogi w samochodach historycznych, które dwukrotnie pokonają próbę w sercu Katowic (od 18:30 i od 19:00). Zawodnicy we współczesnych samochodach rozpoczną swój show o 20:30 – mówi Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów, organizatora imprezy. W międzyczasie, ok. godz. 19.15 odbędą się pokazowe przejazdy Mateusza Kaprzyka bolidem z European Le Mans Series.

Organizacja Rajdu Śląska wiąże się z wprowadzeniem 8 września tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od godziny 15 do 23. Jak podaje katowicki ratusz z ruchu będą wyłączone następujące ulice:

  • Wschodnia jezdnia al. Wojciecha Korfantego od skrzyżowania z ul. Stanisława Moniuszki do skrzyżowania z ul. Olimpijską (brak przejazdu przez rondo na północ – w kierunku Koszutki i Bogucic);
  • Północna jezdnia al. Walentego Roździeńskiego (w kierunku Chorzowa) od skrzyżowania z ul. Tadeusza Dobrowolskiego do ronda im. Gen. Jerzego Ziętka (brak przejazdu przez rondo w kierunku Chorzowa);
  • Południowa jezdnia al. Walentego Roździeńskiego (w kierunku Sosnowca) od ronda im. Gen. Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ul. Uniwersytecką;
  • ul. Uniwersytecka od ronda Pietera do al. Wojciecha Korfantego;
  • ul. Olimpijska od skrzyżowania z al. Walentego Roździeńskiego do skrzyżowania z al. Wojciecha Korfantego;
  • Parking w Strefie Kultury – między ul. Olimpijską i ul. Jerzego Haralda;
  • ul. Jerzego Haralda od wyjazdu z parkingu w Strefie Kultury do ul. Mikołaja Góreckiego;
  • ul. Mikołaja Góreckiego od skrzyżowania z ul. Jerzego Haralda do ul. Olimpijskiej.

Jak informuje ratusz tunel pod katowickim rondem nie zostanie zamknięty, natomiast objazd ronda im. Gen. Jerzego Ziętka dla relacji z Koszutki i Bogucic w kierunku Sosnowca będzie poprowadzony zachodnią jezdnią al. Wojciecha Korfantego, a następnie ul. Piotra Skargi i Sokolską.

Zmiany dotkną również komunikację miejską. Od godziny 15 do 23 z obsługi będą przystanki: Katowice Aleja Korfantego 01; Katowice Strefa Kultury NOSPR 01 i 02; Katowice Strefa Kultury 02; Katowice Strefa Kultury Muzeum Śląskie 01 oraz Katowice Uniwersytet Śląski 01.

Uruchomione natomiast zostaną tymczasowe stanowiska przystankowe: Katowice Strefa Kultury 32 (przy ul. Dudy-Gracza za skrzyżowaniem z Aleją Roździeńskiego) i Katowice Szkoła Filmowa UŚ 01 (przy ul. Warszawskiej, przed skrzyżowaniem z ulicą Damrota, na wysokości przystanku tramwajowego).

Ulica zelazna most katowice 01

Może Cię zainteresować:

Ostatni drewniany most na Rawie w Katowicach zostanie rozebrany. Utrudnienia w ruchu na ulicy Żelaznej, wraz z zamknięciem fragmentu drogi

Autor: Katarzyna Pachelska

31/08/2023

Ulica warszawska katowice 04

Może Cię zainteresować:

Zielona metamorfoza ulicy Warszawskiej w Katowicach zmierza ku końcowi. Teraz ogrodnicy sadzą tu krzewy

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon