Ulica w Katowicach zamknięta. Prowadzi do wielkiej budowy. Już nie można robić sobie skrótu

Przykrą niespodziankę mają kierowcy, którzy chcą sobie zrobić skrót z autostrady A4 w kierunku Ligoty. Zamknięto ulicę prowadzącą przez las, bo zaczęła się budowa stadionu.

W Katowicach zaczęła się budowa nowego stadionu GKS Katowice, finansowana przez miasto Katowice. Powstanie on w rejonie ulic Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego w dzielnicy Załęska Hałda, niedaleko autostrady A4. I właśnie ta pierwsza ulica, tuż przy wjeździe na nią od strony ul. Załęskiej Hałdy i minipętli (tam zawraca autobus), została zastawiona barierkami ze znakiem "zakaz ruchu". Znak "zakaz ruchu" jest też na słupie przy drodze, razem z informacjami "Nie dotyczy pojazdów budowy" i "Dojazd do posesji od ul. Kochłowickiej".

Postawiono też znak "ślepa droga" przy ul. Bocheńskiego i Załęskiej Hałdy, informujący, że ulica Upadowa jest nieprzejezdna.

Tym samym skrót, który wykorzystywali kierowcy poruszający się ulicą Kochłowicką przy A4, by dostać się na Ligotę, i dalej na południe Katowic, jest już niedostępny.

- Ulica Upadowa jest zamknięta dla ruchu, poza dojazdem do posesji, i stan ten będzie obowiązywał do zakończenia budowy nowego układu drogowego dla Stadionu Miejskiego. Dlatego prosimy kierowców o szczególne zwracanie uwagi na obowiązujące w tym miejscu nowe oznakowanie - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach

Budowa stadionu GKS przy ul. Upadowej

Przy ulicy Upadowej w październiku 2021 r. zaczęły się prace przygotowawcze do budowy nowego stadionu GKS Katowice.

Więcej o nowym stadionie: Zaczęła się budowa nowego stadionu GKS w Katowicach. Wbito pierwszą łopatę

Działkę, na której do tej pory rosły samosiejki, wykarczowano. Do ścięcia poszło w sumie 500 drzew. Już widać od strony ul. Bocheńskiego teren, na którym ma powstać stadion GKS Katowice.

Prace prowadzi Grupa NDI z Sopotu, ta sama, która buduje węzeł drogowy w Giszowcu.

Na razie zostanie zrealizowana pierwsza część inwestycji, czyli otwarty stadion na 15 tysięcy osób i hala sportowa na 3 tysiące osób oraz zaplecze, w tym parkingowe. W kolejnym etapie mają być zbudowane boiska treningowe, w tym zadaszone. Wartość całej inwestycji została wyceniona przez miasto na 230 milionów złotych brutto.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mieszkańcy wybrali najlepszych - ich zdaniem - wariant przedłużenia ul. Bocheńskiego

Mieszkańcy wybrali trasę przedłużenia ul. Bocheńskiego

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Przejazd pod Rondem, Katowice

Katowice przeznaczą 88 milionów złotych na system ITS

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Punkt ladowania

Katowice dostały 20 nowych punktów ładowania...