Ulica w Katowicach zamknięta. Prowadzi do wielkiej budowy. Już nie można robić sobie skrótu

Przykrą niespodziankę mają kierowcy, którzy chcą sobie zrobić skrót z autostrady A4 w kierunku Ligoty. Zamknięto ulicę prowadzącą przez las, bo zaczęła się budowa stadionu.

W Katowicach zaczęła się budowa nowego stadionu GKS Katowice, finansowana przez miasto Katowice. Powstanie on w rejonie ulic Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego w dzielnicy Załęska Hałda, niedaleko autostrady A4. I właśnie ta pierwsza ulica, tuż przy wjeździe na nią od strony ul. Załęskiej Hałdy i minipętli (tam zawraca autobus), została zastawiona barierkami ze znakiem "zakaz ruchu". Znak "zakaz ruchu" jest też na słupie przy drodze, razem z informacjami "Nie dotyczy pojazdów budowy" i "Dojazd do posesji od ul. Kochłowickiej".

Postawiono też znak "ślepa droga" przy ul. Bocheńskiego i Załęskiej Hałdy, informujący, że ulica Upadowa jest nieprzejezdna.

Tym samym skrót, który wykorzystywali kierowcy poruszający się ulicą Kochłowicką przy A4, by dostać się na Ligotę, i dalej na południe Katowic, jest już niedostępny.

- Ulica Upadowa jest zamknięta dla ruchu, poza dojazdem do posesji, i stan ten będzie obowiązywał do zakończenia budowy nowego układu drogowego dla Stadionu Miejskiego. Dlatego prosimy kierowców o szczególne zwracanie uwagi na obowiązujące w tym miejscu nowe oznakowanie - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach

Budowa stadionu GKS przy ul. Upadowej

Przy ulicy Upadowej w październiku 2021 r. zaczęły się prace przygotowawcze do budowy nowego stadionu GKS Katowice.

Więcej o nowym stadionie: Zaczęła się budowa nowego stadionu GKS w Katowicach. Wbito pierwszą łopatę

Działkę, na której do tej pory rosły samosiejki, wykarczowano. Do ścięcia poszło w sumie 500 drzew. Już widać od strony ul. Bocheńskiego teren, na którym ma powstać stadion GKS Katowice.

Prace prowadzi Grupa NDI z Sopotu, ta sama, która buduje węzeł drogowy w Giszowcu.

Na razie zostanie zrealizowana pierwsza część inwestycji, czyli otwarty stadion na 15 tysięcy osób i hala sportowa na 3 tysiące osób oraz zaplecze, w tym parkingowe. W kolejnym etapie mają być zbudowane boiska treningowe, w tym zadaszone. Wartość całej inwestycji została wyceniona przez miasto na 230 milionów złotych brutto.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon