Uszkodził porsche należące do członka sztabu polskiej reprezentacji piłkarskiej. Może nie podobało mu się, że parkował na deptaku?

21 marca do hotelu Monopol przy Dworcowej w Katowicach przyjechali piłkarze polskiej reprezentacji. Jednego z członków sztabu spotkała na Dworcowej niemiła niespodzianka.

Policja Śląska
Zarysował porsche Dworcowa Katowice

W poniedziałek 21 marca 2022 r. policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej mieli pilotować autokar, który miał za zadanie przewieźć piłkarzy kadry narodowej z hotelu Monopol, gdzie się zatrzymali, na Stadion Śląski w Chorzowie.

Więcej o treningu Roberta Lewandowskiego i jego kolegów na Stadionie Śląskim: Pierwszy trening Polaków przed barażami. Kadra z Lewandowskim na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]

Jednak zanim do tego doszło, około godz. 17.00 na ulicy Dworcowej, przy której znajduje się jedyny w Katowicach pięciogwiazdkowy hotel, Monopol, podszedł do nich mężczyzna i poinformował, że widział jak ktoś zarysował zaparkowane pod hotelem auto marki Porsche. Mężczyzna opisał sprawcę i wskazał, gdzie poszedł. Mundurowi szybko zareagowali i zatrzymali wandala.

Okazał się nim 56-letni mężczyzna, znany katowickim policjantom z kradzieży sklepowych i innych wykroczeń. W związku z tym, że mężczyzna nie chciał podać swoich danych oraz nie ma stałego miejsca zamieszkania, został zatrzymany. Policjanci dotarli również do właściciela samochodu, który wycenił straty na około 4 tysiące złotych. Zatrzymany, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, odpowie za zniszczenie mienia. Może mu za to grozić kara do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że ulica Dworcowa przed starym dworcem i m.in. hotelem Monopol to już od kilku miesięcy deptak. Parkowanie przed hotelem jest niedozwolone. Wczoraj jednak widać tam było kilka zaparkowanych aut i autokarów.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon