Utrudnienia na ul. Bagiennej (DK79) w Katowicach. Nowa organizacja ruchu z powodu remontu mostu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino

Jedną z pięciu inwestycji modernizujących mosty w Katowicach jest remont obiektu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino w Zawodziu. Od 23 maja na ulicy Bagiennej obowiązuje z tego powodu zmieniona organizacja ruchu.

Bagienna katowice

Na ul. Bagiennej – w rejonie mostu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino – od 23 maja 2023 r. funkcjonuje czasowa organizacja ruchu. Wcześniej zmiany w ruchu wprowadzono na moście, gdzie ruch w obie strony odbywa się wyłącznie zachodnią częścią obiektu. Czasowa organizacja ruchu została wprowadzona w związku z rozpoczęciem realizacji przebudowy mostu oraz kładek dla pieszych.

Przebudowa mostu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Bagiennej (DK 79), która funkcjonuje od 23 maja, obejmuje kilka ważnych zmian dla kierowców, podzielonych na trzy etapy.

  1. W I etapie ruch samochodowy w kierunku centrum Katowic będzie się odbywał lewym skrajnym pasem północnej jezdni ul. Bagiennej. Włączenie z ul. Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i będzie kończyć się jeszcze przed wiaduktem. Z kolei wyłączenie z ul. Bagiennej w kierunku Łodzi (S86), Warszawy i Portu Lotniczego Pyrzowice będzie odbywało się za wiaduktem, bez pasa wyłączania.
  2. W II etapie zarówno na jezdni południowej, jak i północnej, zostaną zamknięte skrajne lewe pasy.
  3. Z kolei w III etapie jezdnia północna ul. Bagiennej będzie już przejezdna jak przed inwestycją, natomiast na południowej stronie dostępny będzie wyłącznie lewy skrajny pas. Włączenie z ulicy Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i zrealizowane przed wiaduktem.

Zmiana poszczególnych etapów, a tym samym sposobu poruszania się w tym rejonie, będzie uzależniona od postępu realizowanej inwestycji, która ma zakończyć się do 30 czerwca 2024 roku.

Przebudowa mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino

Remont będzie polegał na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.

Bohaterow monte cassino

Może Cię zainteresować:

5 mostów i kładek dla pieszych w Katowicach idzie do remontu. Pierwszy zacznie się już 16 maja

Autor: Katarzyna Pachelska

14/05/2023

Remont wiadukt ligocka kepowa 07

Może Cię zainteresować:

Zaczął się remont wiaduktu nad torami w ciągu ul. Ligockiej. Wprowadzono ruch wahadłowy, ale drogowców nie widać

Autor: Katarzyna Pachelska

16/05/2023

Parkometr katowice strefa po nowemu

Może Cię zainteresować:

Strefa Płatnego Parkowania w Katowicach po nowemu. Będą w sumie 2 strefy: zwykła i śródmiejska. Stawki opłat są znane

Autor: Katarzyna Pachelska

23/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon