Zaczął się remont wiaduktu nad torami w ciągu ul. Ligockiej. Wprowadzono ruch wahadłowy, ale drogowców nie widać

Dzisiaj, we wtorek 16 maja 2023 r., zaczął się remont wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Ligockiej (skrzyżowanie z ulicą Kępową). Wprowadzono wahadłowy ruch.

Zgodnie z zapowiedziami katowickiego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, we wtorek 16 maja 2023 r. rozpoczęła się inwestycja modernizacji wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Ligockiej. Chodzi o wiadukt przy skrzyżowaniu Ligockiej z Kępową (na Ligockiej jest jeszcze wiadukt drogowy nad torami kolejowymi przy skrzyżowaniu z ul. Hadyny - ten chce wkrótce remontować PKP PLK, trwa postępowanie przetargowe).

Wahadło na wiadukcie na Ligockiej/Kępowej

Na wiadukcie wprowadzono czasową organizację ruchu. Zamknięto dla ruchu pojazdów lewy pas drogi ul. Ligockiej od strony ul. Piotrowickiej w kierunku centrum (czyli skrzyżowania ulic Mikołowskiej z Brynowską) na wysokości istniejącego wiaduktu drogowego. W drugim etapie nastąpi przywrócenie ruchu na lewym pasie i zamknięcie prawego pasa dla pojazdów. Wprowadzono ruch wahadłowy, sterowany przez światła drogowe.

Prace drogowe na wiadukcie potrwają do 15 grudnia 2023 r.

Remont będzie uwzględniał naprawę stalowej konstrukcji nośnej poprzez odtworzenie powłoki antykorozyjnej stalowych dźwigarów wraz z konserwacją łożysk. Naprawiona zostanie też konstrukcja betonowa poprzez uzupełnienie ubytków betonu i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.

Termin zakończenia prac drogowych planowany jest na 15.12.2023 r., a całkowite zakończenie robót na wiadukcie planowane jest na 15.07.2024 r.

Bohaterow monte cassino

Może Cię zainteresować:

5 mostów i kładek dla pieszych w Katowicach idzie do remontu. Pierwszy zacznie się już 16 maja

Autor: Katarzyna Pachelska

14/05/2023

Ulica panewnicka katowice 1

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Panewnickiej. Będzie wahadłowy ruch. Spodziewajcie się korków

Autor: Katarzyna Pachelska

06/04/2023

Biurowiec craft katowice 04

Może Cię zainteresować:

Katowice. Biurowiec Craft prawie gotowy. Zasłonił Silesia City Center. Może to i nawet lepiej

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon