W Katowicach powstanie kort do padla, czyli połączenia squasha i tenisa. Będzie miał ściany m.in. ze szkła hartowanego

Wkrótce będzie można w Katowicach zagrać w nową grę - padla, czyli połączenia tenisa i squasha. Rozstrzygnięto przetarg na budowę kortu. Powstanie on kosztem ponad 400 tys. zł na terenie Ośrodka Sportowego Słowian w Zawodziu.

W Katowicach już niedługo będzie można zagrać w nową grę, która jest połączeniem tenisa i squasha – padla. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach właśnie zakończył przetarg na budowę kortu do tej dyscypliny.

Boisko do padla w Katowicach

Wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować kort o nawierzchni z trawy syntetycznej otoczony ścianami wykonanymi poprzez łączenie szkła hartowanego oraz paneli wypełnionych siatką stalową. Na korcie zostanie zamontowane również oświetlenie. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. 13 marca 2024 r. została podpisana umowa z wybranym wykonawcą, firmą PT M. Ignaciuk, T. Dąbrowski spółka cywilna, która w drugiej połowie czerwca br. ma zakończyć realizację tej inwestycji o wartości blisko 427 tys. zł.

Padel będzie kolejną dyscypliną z szerokiej gamy ośrodka Słowian. Uważa się, że w padlu nie obowiązują granice wiekowe. To gra zespołowa, przeznaczona zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i amatorów, dlatego doskonale sprawdza się również w funkcji rekreacyjnej dla całych rodzin. Bardzo dobry sport dla początkujących lub powracających po przerwie do aktywności fizycznej. Po zakończeniu budowy zapraszamy wszystkich chętnych, aby spróbowali czegoś nowego – może stanie się to ich ulubionym sportem – przekonuje Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Padel to połączenie tenisa i squasha

Padel to sport, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Gra stanowi mieszankę tenisa i squasha. Powstała w Meksyku w latach 60. ubiegłego stulecia. Uznanie zdobyła początkowo w Hiszpanii, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Gra przeznaczona jest dla czterech graczy, którzy używają specjalnych rakiet do odbijania gumowej piłeczki. Rozgrywka odbywa się na zamkniętym korcie o wymiarach 20 x 10 m, otoczonym szklanymi lub metalowymi ścianami. Charakterystyczną cechą padla jest to, że ściany można wykorzystywać w trakcie gry.

Padel jest łatwy do nauczenia, dzięki czemu jest dostępny dla graczy o różnym poziomie zaawansowania. To również sport bardzo dynamiczny, który wymaga szybkich reakcji, zręczności, ale także taktyki i współpracy. Liczba kortów i klubów padlowych stale rośnie. Polska Federacja Padla powstała w 2017 roku. W roku 2018 r. PFP dołączyła do Światowej Organizacji Padla, jest także współzałożycielem Europejskiej Federacji Padla zrzeszającej 16 krajów europejskich.

W Katowicach cały czas rozwijamy infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Kilka lat temu wybudowaliśmy i udostępniliśmy katowiczanom trzy miejskie baseny. W różnych częściach miasta mamy ulokowanych kilka dzielnicowych ośrodków sportowych, m.in. w Szopienicach, Koszutce oraz Kostuchnie. Nie boimy się stawiać na rozwój infrastruktury również, dla wydawać by się mogło, mniej popularnych dyscyplin sportu. Dobrym przykładem jest obiekt przy ul. Asnyka, gdzie swoje mecze rozgrywają drużyny baseballa oraz footballu amerykańskiego – wymienia Marcin Krupa, prezydent Katowic Chcemy pokazać wszystkim, że sport niejedno ma imię, dlatego dążymy do tego, aby w Katowicach każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dodaje prezydent.

System its tablice katowice 02

Może Cię zainteresować:

Trwa rozruch systemu ITS w Katowicach. Mieszkańcy mogą testować platformę, na której można sprawdzić m.in. gdzie są wolne miejsca parkingowe

Autor: Redakcja

14/03/2024

Jurand Jarecki nie zyje

Może Cię zainteresować:

Jurand Jarecki nie żyje. Wielki śląski architekt zmarł we śnie w wieku 92 lat. Miał piękne i twórcze życie

Autor: Katarzyna Pachelska

14/03/2024

Scianka tenisowa katowice dolina trzech stawow

Może Cię zainteresować:

Ścianka tenisowa na Trzech Stawach w Katowicach gotowa. Skorzystamy z niej na wiosnę 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

18/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon