W licytacji na rzecz WOŚP można wygrać przejażdżkę autobusem śladami „Piątej strony świata”

Autobusową podróż śladami „Piątej strony świata” Kazimierza Kutza jest do wygrania w ramach licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rolę przewodnika w trakcie tej wycieczki wcieli się Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach. Licytacje będą prowadzone do 9 lutego.

mat. pras.
Robert Talarczyk

„Mój dom jest nieciekawy, dwupiętrowy i czarny od dymów, ziejących nieprzerwanie od lat co najmniej stu z kilkudziesięciu kominów pobliskiej huty cynku Utheman. Leży dokładnie na linii demarkacyjnej między strefą cywilizacyjną a jeszcze do niedawna chłopską” – tak w „Piątej stronie świata” swoje rodzinny dom opisywał Kazimierz Kutz, reżyser, publicysta, pisarz i polityk.

A tak rodzinne strony nieżyjącego artysty wyglądają teraz? Okazja, by to sprawdzić będzie w maju, kiedy odbędzie się autobusowa podróż śladami „Piątej strony świata”. Wybiorą się w nią zwycięzcy trwającej już licytacji, w której do wygrania jest 10 podwójnych zaproszeń na taką przejażdżkę.

Aukcje przygotowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wspólnie PKM Świerklaniec i Teatrem Śląskim. To właśnie dyrektor Teatru Śląskiego, Robert Talarczyk, będzie w trakcie wycieczki pełnił rolę przewodnika, przybliżając miejsca, gdzie rozgrywa się akcja „Piątej strony świata” (odnotujmy, że na deskach Teatru Śląskiego wkrótce będzie można zobaczyć adaptację powieści Kutza w reżyserii Talarczyka). Na trasie znajdzie się osiedle Nikiszowiec czy dom, w którym urodził się słynny reżyser, a podczas postojów będzie można spotkać aktorów Teatru Śląskiego, którzy podzielą się dodatkową wiedzą na temat odwiedzanych lokacji.

Licytacja prowadzona będzie do 9 lutego na serwisie Allegro (https://tiny.pl/czwrq), a cały dochód z niej trafi na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (w ramach 32. finału WOŚP będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych).

Najciekawsze licytacje wosp slaskie 2024 0

Może Cię zainteresować:

Najciekawsze licytacje WOŚP. Zainteresują szczególnie Ślązaków! Beboki, Podolski, a może trening z GieKSą?

Autor: Szymon Karpe

26/01/2024

Don Kichot teatr slaski fot Przemyslaw Jendroska 18

Może Cię zainteresować:

Współczesny Don Kichot szuka miłości i akceptacji. Teatr Śląski szykuje premierę „Don Kichota” w reżyserii i adaptacji Jakuba Roszkowskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

25/01/2024

Fake news fot Przemysław Jendroska 26

Może Cię zainteresować:

Aktorzy z Teatru Śląskiego w stand-upie. Jak sobie radzą w takiej roli? Można zobaczyć w niedzielę 28.01 na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon