W śląskim zoo stanęła żywa szopka. To bożonarodzeniowa tradycja

Żywa szopka w śląskim zoo to bożonarodzeniowa tradycja. W tym roku można ją odwiedzać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r., a czynna będzie przez trzy tygodnie.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym żywa szopka stanęła po raz pierwszy w 2009 roku i od tego czasu można ją odwiedzać co roku. Tak, jak w poprzednich latach, zlokalizowana jest w drewnianym domku obok wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. - Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe – tłumaczą w zoo. W środku można zobaczyć naturalnej wielkości figury świętej rodziny i trzech króli. Figurom towarzyszą oczywiście zwierzęta mieszkające w chorzowskim zoo. W tym roku będą to kozy i owce.

- Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać – przypominają w śląskim zoo.

Żywa szopka w śląskim zoo od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Żywą szopkę można oglądać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r. Tego dnia chorzowskie zoo odwiedzi także... Mikołaj z akcji Dzieło Świętego Mikołaja organizowanej przez Fundację Rozbark z Bytomia. Będzie czekał przy szopce na najmłodszy w godzinach 11.00 – 14.00. Szopka będzie można odwiedzać do 9 stycznia 2022 r. w godzinach otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7, 50 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić można jedynie w kasie zoo.

Żywa szopka w śląskim zoo
Żywa szopka w śląskim zoo

Zobaczcie jak wyglądały żywe szopki w śląskim zoo w poprzednich latach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice, święta, 1918-1939

Święta na Śląsku 100 lat temu. Co pisali w gazetach

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Nowy bebok akwarela Grzegorza Chudego

Nowy bebok w Katowicach. W Galerii Katowickiej

Tęcza

Ranking przyjaznych szkół LGBTQ+. Jak wypadły Katowice?

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców