W śląskim zoo stanęła żywa szopka. To bożonarodzeniowa tradycja

Żywa szopka w śląskim zoo to bożonarodzeniowa tradycja. W tym roku można ją odwiedzać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r., a czynna będzie przez trzy tygodnie.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym żywa szopka stanęła po raz pierwszy w 2009 roku i od tego czasu można ją odwiedzać co roku. Tak, jak w poprzednich latach, zlokalizowana jest w drewnianym domku obok wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. - Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe – tłumaczą w zoo. W środku można zobaczyć naturalnej wielkości figury świętej rodziny i trzech króli. Figurom towarzyszą oczywiście zwierzęta mieszkające w chorzowskim zoo. W tym roku będą to kozy i owce.

- Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać – przypominają w śląskim zoo.

Żywa szopka w śląskim zoo od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Żywą szopkę można oglądać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r. Tego dnia chorzowskie zoo odwiedzi także... Mikołaj z akcji Dzieło Świętego Mikołaja organizowanej przez Fundację Rozbark z Bytomia. Będzie czekał przy szopce na najmłodszy w godzinach 11.00 – 14.00. Szopka będzie można odwiedzać do 9 stycznia 2022 r. w godzinach otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7, 50 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić można jedynie w kasie zoo.

Żywa szopka w śląskim zoo
Żywa szopka w śląskim zoo

Zobaczcie jak wyglądały żywe szopki w śląskim zoo w poprzednich latach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon