Warsztaty z dogoterapii w CH 3 Stawy w Katowicach 2 kwietnia. Dzieci zobaczą też świat oczami psa dzięki okularom VR

Ciekawe wydarzenie dla wielbicieli psów szykuje w sobotę, 2 kwietnia 2022 r. Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach. Będą to warsztaty z dogoterapii, połączone z psimi zabawami, a nawet... wirtualną rzeczywistością.

Pixabay
Chłopiec z psem (zdjęcie ilustracyjne)

Na co dzień mobilizują pacjentów do walki o powrót do zdrowia, pomagają otworzyć się na innych i pracować nad swoimi emocjami. To one wspierają proces leczenia i aktywnie uczestniczą w rehabilitacji osób, które cierpią zarówno na choroby ciała, jak i umysłu.

Dogoterapia w Centrum Handlowym 3 Stawy

Psy, specjalnie przeszkolone do zajęć z dogoterapii, już 2 kwietnia (sobota) pojawią się w Centrum Handlowym 3 Stawy w ramach zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych „Przybij łapę w 3 Stawach”.

Darmowe warsztaty edukacyjne „Przybij łapę w 3 Stawach” odbędą się już w najbliższą sobotę (2 kwietnia) w godz. 12:00 - 18:00.

Dogoterapia to nic innego jak terapia poprzez bezpośredni kontakt z psem. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystały z niej również osoby dorosłe. Podczas zajęć pies staje się motywatorem, który ma skutecznie zachęcić chorą osobę do wykonania określonych zadań i ćwiczeń. W ten sposób czworonożni przyjaciele wspomagają nie tylko rehabilitację ruchową czy terapię logopedyczną, ale także psychoterapię.

- W Centrum Handlowym 3 Stawy psy są zawsze mile widziane. Doceniamy ich ogromną pracę przy zajęciach z dogoterapii, zdajemy sobie sprawę jaki ma to wpływ na ludzi i chcemy by nasi klienci z bliska mogli zobaczyć jak wygląda świat czworonogów. Tak jak w przypadku akcji Ptaszkowe Love, która kilka dni temu odbyła się w naszym centrum, chcemy edukować mieszkańców Katowic i dać im szansę zdobycia cennej wiedzy, także poprzez zabawę – mówi Marta Prusak, Multi Poland, dyrektor CH 3 Stawy.

Jak wygląda świat oczami psa

Darmowe warsztaty „Przybij łapę w 3 Stawach” to doskonała okazja dla najmłodszych, by poprzez zabawę nauczyć się bezpiecznego kontaktu z psem. Dzieci zostaną przeprowadzone przez wyjątkowy świat czworonogów, w którym ważne są zarówno emocje, jak i odpowiednie podejście do zwierzaka. Przygotowaliśmy dla nich specjalne zajęcia edukacyjne, gry o psiej tematyce, malowanie twarzy oraz mnóstwo zabawy z pupilami w roli głównej. Dodatkowo, dzięki okularom VR wszyscy będą mogli zobaczyć jak wygląda rzeczywistość oczami psa, co pomoże w lepszym zrozumieniu czworonożnych przyjaciół.

W tym czasie, rodzice dzieciaków dowiedzą się jak wybrać odpowiedniego psa także do dogoterapii, jak wygląda szkolenie takiego zwierzaka oraz uzyskają cenne informacje dotyczące m.in. żywienia i pielęgnacji.

W wydarzeniu wezmą także udział wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, którzy oprócz zachęcania uczestników do adopcji ze schroniska, będą też zbierać wartościową i bogatą w składniki odżywcze karmę.

ZOBACZ TEŻ:

Tężnia, Park Zadole, Katowice

Może Cię zainteresować:

W Giszowcu powstanie fontanna solankowa. Umowa na budowę została podpisana

Autor: Katarzyna Pachelska

01/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon