Jarmark Wielkanocny na Rynku od 1 kwietnia. Serio! Wystawcy z Polski i zagranicy, atrakcje dla dzieci

Na katowickim Rynku już rozstawiły się budki. Widać też karuzelę. To znak, że zbliża się rozpoczęcie Jarmarku Wielkanocnego 2022. Sprawdź, jakie zaplanowano atrakcje od 1 kwietnia.

Diabelskiego młyna, jak w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego, nie będzie co prawda w czasie imprezy prze Wielkanocą, ale za to innych atrakcji nie zabraknie. 1 kwietnia rozpocznie się w Katowicach Jarmark Wielkanocny.

Jarmark Wielkanocny 2022 na Rynku w Katowicach

Pojawią się wystawcy z całej Polski, ale też z Węgier i Turcji. Dla dzieci zostaną przygotowane atrakcje i liczne dekoracje. Na jarmarku będzie można kupić barszcz ukraiński lub pierogi i tym samym wesprzeć obywateli Ukrainy.

– Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Wszystkich mieszkańców Katowic, a szczególnie dzieci, dla których przygotowane zostaną specjalne atrakcje zapraszam na katowicki Rynek, gdzie od 1 do 15 kwietnia będzie działał tegoroczny Jarmark Wielkanocny – dodaje prezydent.

Atrakcje dla najmłodszych:

  • karuzela,
  • kolejka elektryczna,
  • „mega-kura” puszczająca bańki mydlane,
  • wyjątkowe dekoracje świąteczne, które będą składać się z ogromnych figur zajączka, pisanki, czy koszyczka,
  • foto displeje z motywami świątecznymi.

Organizowane będą warsztaty dla dzieci, a animacje prowadzić będą chodzący królik i pisanka.

Karuzela dla dzieci za darmo 3 i 10 kwietnia

– Chcemy, by jarmark przyciągał jak najwięcej mieszkańców, dlatego wyjątkową niespodzianką w dniach 3 oraz 10 kwietnia będzie udostępniona za darmo karuzela. Ponadto w ofercie tegorocznego jarmarku będzie można znaleźć wyjątkowe upominki dla najbliższych, m.in. ceramikę z Bolesławca, malowaną ręcznie biżuterię drewnianą, drewniane zabawki, malowane obrazy oraz ozdoby z żywicy z zatopionymi w niej skarbami natury – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

W związku z trwającą wojną w Ukrainie będzie można włączyć się także w pomoc dla uchodźców. Na jarmarku będzie można kupić przygotowane przez obywateli Ukrainy barszcz ukraiński i pierogi, a pozyskane z tego tytułu środki zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców. Dodatkowo będzie też prowadzona zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy.

Smaki śląskie i orientalne

Klasycznie – jarmark to przede wszystkim różnorodność smaków. Będzie można tu znaleźć przysmaki na stół wielkanocny, takie jak: tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np.: oleje tłoczone na zimno, mieszanki herbat, kawy czy tureckie chałwy i baklawy. Dla smakoszy w strefie gastronomicznej będą czekać m.in. owoce w czekoladzie, aromatyczna włoska kawa, tradycyjne wielkanocne potrawy oraz ukraińskie przysmaki. Będą też nalewki i likiery.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 37 stoisk podzielonych na strefy handlową i gastronomiczną. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 19.00, a strefa gastronomiczna do godz. 22.00 z zastrzeżeniem, że w zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon