Wodny plac zabaw na Osiedlu Tysiąclecia ma opóźnienie. Czy będzie otwarty latem tego roku?

Zła informacja dla rodzin z dziećmi. Czwarty wodny plac zabaw w Katowicach nie zostanie oddany do użytku w czerwcu 2021, jak było planowane. Kiedy zatem dzieci będą mogły tu szaleć?

Katowice mają na razie trzy wodne place zabaw. W czerwcu 2021 miało być oddane do użytku czwarte takie miejsce - usytuowane na Osiedlu Tysiąclecie.

Wykaz wodnych placów zabaw w Katowicach

Niestety, już wiadomo, że nie zostanie ono otwarte w planowanym terminie. Nasze informacje potwierdza Urząd Miasta Katowice.

Na Tysiącleciu prace trwają. Wodny plac zabaw zostanie oddany w III kwartale (czyli od lipca/sierpnia). Długotrwałe deszcze utrudniały realizację pewnych prac (był problem z betonem, który musi schnąć) - mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach

Wodny plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia, w rejonie ul. Chrobrego, przy al. Księżnej Jadwigi Śląskiej, powstaje z Budżetu Obywatelskiego.

Cała strefa zostanie ogrodzona i wyposażona w toaletę z pomieszczeniem stróża, szatnie, kosze, stojaki na rowery oraz ławki, leżaki i inne miejsca wypoczynku, pozwalające na relaks i odpoczynek, nasadzona zieleń zapewni cień, dzięki czemu będzie przyjazna również dla osób starszych. Planowane oddanie do użytku wodnego placu zabaw na Tysiącleciu było w czerwcu 2021 r.


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon