W niedzielę, 4 maja 2025 roku, około godziny 16:50, doszło do wykolejenia tramwaju w rejonie przystanku Park Śląski Ogród Zoologiczny w Katowicach. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 59-letni motorniczy oraz dwóch pasażerów, którzy z obrażeniami trafili do szpitala.
Utrudnienia dla pasażerów i kierowców
Ruch tramwajowy został wstrzymany w obu kierunkach, co powoduje znaczne utrudnienia dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Problemy występują również na ulicy Chorzowskiej, gdzie prawy pas w kierunku Chorzowa jest zablokowany, a ruch odbywa się tylko lewym pasem. W przeciwnym kierunku również dostępny jest tylko jeden pas.
Działania służb ratunkowych
Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji, które zabezpieczyły teren i prowadzą czynności wyjaśniające. Służby apelują do mieszkańców o omijanie tego odcinka i zachowanie szczególnej ostrożności.
Przyczyny wykolejenia tramwaju
Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Policja przypomina, że zmęczenie, pośpiech i nieuwaga mogą mieć tragiczne skutki, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu po długim weekendzie majowym.
Służby będą informować o rozwoju sytuacji i przywróceniu normalnego ruchu tramwajowego.

Może Cię zainteresować: