Zabójstwo dwóch osób maczetą w Radlinie. Mordercę udało się szybko ująć dzięki pracy stróżów prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Do strasznej zbrodni doszło w Radlinie (powiat wodzisławski). Nie żyją, brutalnie zamordowane, dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Sprawcę zabójstwa udało się szybko ująć dzięki współpracy policjantów z Katowic i Wodzisławia Śląskiego.

Śląska Policja
Zabojstwo maczeta radlin

W piątek 6 października 2023 r. tuż przed godz. 7.00 radlińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu wodzisławskiego znaleziono ciała dwóch osób. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Zabójstwo maczetą w Radlinie

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, technika kryminalistyki oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Śledczy na miejscu ustalili, że doszło do zabójstwa dwóch osób przy użyciu najprawdopodobniej maczety.

Już w niecałe dwie godziny od otrzymania zgłoszenia policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych mężczyzn zarzutu zabójstwa 60-letniej kobiety oraz 53-letniego mężczyzny.

46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał prokuratorski zarzut. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn złożył wyjaśnienia i został zwolniony.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ma za zadanie wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Zwłoki mężczyzny w Rawie Policja wyjaśnia okoliczności śmierci

Może Cię zainteresować:

Zwłoki mężczyzny w Rawie. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci

Autor: Redakcja

08/10/2023

Tir wiadukt graniczna 02

Może Cię zainteresować:

Tir zaklinował się pod wiaduktem w Katowicach. Ciężarówka, która przyjechała po towar, zahaczyła o sygnalizację świetlną

Autor: Katarzyna Pachelska

03/10/2023

Proces kierowcy autobusu z Katowic 1

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu skazany. Kilkanaście lat za kratami. Pod kołami zginęła dziewiętnastolatka

Autor: Patryk Osadnik

27/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon