Zabójstwo w Katowicach. Morderca tak odpłacił się za dobry uczynek swojego kolegi

47-letniemu zabójcy z Katowic grozi dożywocie. Został zatrzymany niedługo po swoim makabrycznym czynie. Zabił człowieka, który przygarnął go do swojego mieszkania.

Śląska Policja
Zabojstwo katowice

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabicie swojego 55-letniego kolegi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu ofiary w Katowicach, tuż po zabójstwie.

Podejrzany od kilku miesięcy mieszkał u swojego kolegi. Z policyjnych ustaleń wynika, że w dniu zabójstwa doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której 47-latek ugodził swojego dobrodzieja nożem w klatkę piersiową. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Utoniecie staw katowice

Może Cię zainteresować:

Ciało mężczyzny znaleziono w stawie na Os. Tysiąclecia. Śledczy ustalają przyczyny utonięcia

Autor: Patryk Osadnik

31/07/2023

Zlodziej paliwa katowice 01

Może Cię zainteresować:

Zatankował pełny bak i odjechał nie płacąc za paliwo. Katowicka policja szuka tego kierowcy opla

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2023

Zaatakowal ratownikow medycznych katowice

Może Cię zainteresować:

Zaatakował w Katowicach ratowników medycznych, którzy chcieli mu pomóc, i zdemolował karetkę. Pijany agresor zatrzymany

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon