Zaczyna się remont jezdni na Węźle Mikołowska na A4 w Katowicach. Zaplanowano objazdy

W piątek 21 października 2022 r. rozpocznie się remont na Węźle Mikołowska w Katowicach. Całkowicie zamknięta zostanie jezdnia zbierająco-rozprowadzającą po południowej stronie węzła.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w piątek 21 października 2022 roku w godzinach wieczornych, całkowicie zamknięta zostanie jezdnia zbierająco-rozprowadzającą po południowej stronie węzła Katowice Mikołowska. Tym samym rozpocznie się remont jej około kilometrowego odcinka.

Remont jezdni na Węźle Mikołowska

Na pierwszy ogień pójdą frezarki. Trzy zestawy do frezowania nawierzchni mają pracować całą noc, tak by w sobotę można było rozpocząć układanie nowej nawierzchni.

Mieszanka mineralno-asfaltowa zostanie położona w dwóch warstwach: wiążącej i ścieralnej. Te prace potrwają do niedzieli 23 października, a kolejnym etapem będzie regulacja urządzeń drogowych i odtworzenie oznakowania poziomego.

- Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, a warunki pogodowe będą sprzyjać, to remont powinien zakończyć się w godzinach nocnych w niedzielę 23 października 2022 r. Remont za kwotę prawie 2,7 mln zł wykona firma Eurovia Polska - informuje GDDKiA

Organizacja ruchu w czasie trwania prac

Relacje z:

  • Katowic Centrum,
  • Katowic Ligoty,
  • ulicy Bocheńskiego

w kierunku Krakowa zostaną skierowane na objazd prowadzący ulicą Kochłowicką. Kierowcy będą mogli zawrócić w obszarze węzła znajdującego się w rejonie osiedla Witosa w Katowicach.

Relacje z:

  • Wrocławia

w kierunku Katowice Centrum oraz Katowice Ligota zostaną przekierowane autostradą A4 na węzeł z ulicą Francuską w Katowicach.

Dodatkowo zostanie całkowicie zamknięty wlot ulicy Przekopowej na autostradę A4, a ruch pojazdów w kierunku Krakowa zostanie skierowany na węzeł z ulicą Bocheńskiego i dalej wyznaczonym objazdem ulicą Kochłowicką.

Wypadek DK 86, Katowice

Może Cię zainteresować:

Zmarł Niemiec potrącony przez samochód na DK86. Próbował przebiec przez sześć pasów drogi

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Wypadek Armii Krajowej, Katowice

Może Cię zainteresować:

Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon