Zakochana Bana powraca w walentynki 2023! Będzie jeździć po Katowicach. Sprawdź rozkład jazdy i atrakcje

Po dwuletniej przerwie powraca walentynkowa atrakcja Tramwajów Śląskich, czyli Zakochana Bana. Zabytkowy wagon zaaranżowany w miłosnym klimacie będzie jeździł po Katowicach we wtorek 14 lutego 2023, czyli w walentynki. Sprawdźcie, jakie będą w nim atrakcje i rozkład jazdy.

Po dwuletniej przerwie na trasę wraca klasyczne wydanie walentynkowej atrakcji przygotowanej przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. 14 lutego na tory w Katowicach już po raz 10. wyruszy „Zakochana Bana”, a w niej atrakcje dla zakochanych m.in. konkursy z nagrodami i romantyczna muzyka.

Zakochana Bana powraca na tory. Będzie jeździć w walentynki po Katowicach

Pierwszy raz „Zakochana Bana” pojawiła się na tramwajowych trasach w walentynki 2014 roku. Był to swego rodzaju eksperyment, który miał pokazać, czy klimat zabytkowego tramwaju przyciągnie do wspólnej podróży zakochanych.

Okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Trzeszczący i skrzypiący wagon z lat 50. XX wieku, ozdobiony masą serc i ozdób oraz wypełniony romantyczną muzyką przyciągał zakochanych jak magnes. Niektórzy chcieli się przejechać kawałek, by dojechać na randkę, inni podróżowali znacznie dłużej. W efekcie projekt „Zakochana Bana” został z nami i co roku wraca, zawsze 14 lutego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W ostatnich dwóch latach, ze względu na pandemiczne ograniczenia, „Zakochana Bana” miała inną formę. Raz była nagrodą w konkursie, raz przedmiotem licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Teraz wracamy do formy otwartej dla wszystkich, bo taka była idea, by „Zakochaną Baną” mógł się przejechać każdy, zarówno zakochani, jak i osoby, które pary nie mają. Przynajmniej raz już się zdarzyło, że „Zakochana Bana” połączyła dwoje ludzi w parę, więc może się to powtórzyć. Zapraszamy do naszego wyjątkowego tramwaju wszystkich – zaznacza Andrzej Zowada.

Będzie można wygrać fajne nagrody

W tym roku „Zakochana Bana” kursować będzie we wtorek 14 lutego od godz. 15:00 do 19:15. Wagon typu 4N, wspaniale ozdobiony i wypełniony romantyczną atmosferą, będzie kursował na trasie: Centrum Przesiadkowe Zawodzie – pl. Wolności – Słoneczna pętla – pl. Miarki – Centrum Przesiadkowe Zawodzie.

Rozkład jazdy Zakochanej Bany
Rozkład jazdy Zakochanej Bany


Spółka Tramwaje Śląskie S.A. we współpracy z partnerami przygotowała też atrakcyjne nagrody, o które jednak będzie się trzeba postarać.

Wiemy z doświadczenia, że zakochani potrafią wspaniale się bawić i w „Zakochanej Banie” robią to chętnie. Zapraszamy więc z własnymi instrumentami, jeśli chcą zagrać, można zaśpiewać czy zatańczyć, można zaprezentować wcześniej przygotowane dzieła rąk własnych. Zaskoczcie swoich ukochanych i nas, zróbcie coś nietypowego, pokażcie swoje talenty, a my je nagrodzimy – zachęca Zowada.

W akcję włączyły się:

  • Opera Śląska,
  • Teatr Śląski,
  • Kino Światowid,
  • Chorzowskie Centrum Kultury,
  • Teatr Rozrywki.
Nowa zabka katowice morcinka 3

Może Cię zainteresować:

Katowice. Przez 12 lat była tu restauracja. Teraz w tym miejscu powstaje Żabka. Która to już w Katowicach?

Autor: Katarzyna Pachelska

11/02/2023

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Może Cię zainteresować:

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Autor: Redakcja

10/02/2023

Budowa Kaufland Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Autor: Katarzyna Pachelska

09/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon