Katowice. Przez 12 lat była tu restauracja. Teraz w tym miejscu powstaje Żabka. Która to już w Katowicach?

Wiecie, ile sklepów sieci Żabka jest w Katowicach? 135. To dużo, ale w takim Krakowie jest ponad 300, a w Warszawie około 800. Widać jeszcze za mało Żabek w Katowicach, bo w miejscu po lubianej restauracji szykuje się do otwarcia kolejna.

Jak pisaliśmy 21 stycznia 2023 r., lubiana restauracja Pod Belkami przy ul. Morcinka (w kamienicy na rogu Morcinka i Sokolskiej) w Katowicach Koszutce, niedaleko kina Kosmos, została zamknięta.

Restauracja tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia 2022 roku, informowała, że z dniem 23 grudnia "Belki" kończą działalność.

"Z całego serca chcielibyśmy Państwu podziękować, że byliście z nami przez te 12 lat naszej działalności, jak i na starym miejscu (które często stali bywalcy wspominają), jak i w nowych Belkach. Mamy nadzieję, że miło będziecie Państwo wspominać to miejsce, klimat, smaki i rodzinną atmosferę, co jak nam się wydaje, udało nam się przez te wszystkie lata wypracować".

Restauracja specjalizowała się w naleśnikach, ale można tu było zjeść też inne potrawy. Codziennie były inne dania do zjedzenia, np. takie klasyki jak pyzy z mięsem (22 zł), filet z kurczaka po parysku lub panierowany (32 zł), rolada wieprzowa (36 zł), pieczeń z indyka (38 zł), z zup: pomidorowa, rosół, kapuśniak, ogórkowa (10-11 zł). Zdarzały się też dania z innych kuchni, np. spaghetti z krewetkami (35 zł).

To jednak już tylko wspomnienia. W sporym lokalu po restauracji otwiera się sklep sieci Żabka. Właśnie trwają przygotowania do otwarcia. Lokal jest już obrandowany charakterystycznym zielonym logo Żabki.

Pod Belkami to kolejna restauracja z okolicy, która została zamknięta. Z lokalu przy Chorzowskiej 7, w pawilonach przy niebieskich blokach, wyniosła się restauracja i pizzeria BZIK, by objawić się niespodziewanie w centrum miasta, przy ul. Warszawskiej. Przy Chorzowskiej 7 postało za to ukraińskie bistro Kozaczki. Również bistro Domowe Smaki przy Morcinka zostało zamknięte.

Kozaczki bistro Katowice 9

Może Cię zainteresować:

Bistro ukraińskie Kozaczki otwiera się 1 grudnia w Katowicach. W menu m.in. barszcz, pielmieni, kotlet po kijowsku, czebureki

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2022

Nowe Bistro BZIK, Katowice

Może Cię zainteresować:

Znane z "Kuchennych rewolucji" Bistro BZIK powraca! Ale już w innym miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2023

DOGBAR w Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Na obiad z psem. Galeria Katowicka stworzyła DOGBAR w strefie food court. Psy mają tu legowiska i boksy

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Budowa Kaufland Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Autor: Katarzyna Pachelska

09/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon