Ze szczególnym okrucieństwem zabił kota i wyrzucił go do kosza. Grozi mu 5 lat więzienia

Dręczyciele zwierząt już nie są bezkarni. Przynajmniej niektórzy. Policja na Śląsku poważnie potraktowała zgłoszenie o zabiciu kota domowego. Oprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Ta bulwersująca sprawa wydarzyła się w woj. śląskim, w Rybniku Boguszowicach.

W środę 19 stycznia 2022 r. około godz. 18.20 policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymali zgłoszenie, o tym, że nietrzeźwy mężczyzna miał zabić kota. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Śniadeckiego w Rybniku.

Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Stróże prawa potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że pijany mężczyzna rzeczywiście zabił kota, a następnie wyrzucił martwe zwierzę do kosza.

Sprawcą okazał się 55-letni mężczyzna, mieszkaniec Rybnika. 21 stycznia usłyszał on zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozić może kara nawet do 5 lat więzienia. Prokurator objął go już policyjnym dozorem.

Policjanci przypominają, że każdy, kto ma informacje, bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami, powinien poinformować odpowiednie służby, w tym policję. - Reakcja policjantów, którzy wielokrotnie wykazywali się empatią wobec zwierząt, jest zawsze natychmiastowa - obiecują mundurowi.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon