Zgwałcił kobietę na klatce schodowej jej domu w Katowicach. Groził nożem. Teraz jemu grozi 12 lat więzienia

25-letni mężczyzna napadł z nożem na kobietę wracającą do domu z nocnej zmiany w pracy. Grożąc jej śmiercią, zgwałcił ją.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie młodej, 22-letniej, kobiety.

Gwałt w Katowicach

Mężczyzna zaczaił się na kobietę, która nad ranem szła z nocnej zmiany w pracy do domu. Śledził ją. Gdy weszła do klatki swojego bloku, ten wyciągnął nóż i grożąc śmiercią, zgwałcił ją. Doprowadził trzykrotnie do stosunku płciowego. Później zagroził jej, że jeśli zgłosi to na policji, to wie, gdzie ona mieszka, przyjdzie i ją zabije. Po zdarzeniu zbiegł z miejsca przestępstwa.

Katowiccy policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawcy. - Mężczyzna, mieszkaniec Katowic, został zatrzymany dwa dni po gwałcie w jednym z katowickich mieszkań, skąd trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe sąd aresztował go na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

- Nie był on wcześniej notowany przez policję, nie miał żadnych zatargów z prawem - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon