Złodzieje rowerów w Katowicach zatrzymani. Policjanci prowadzili śledztwo od wielu miesięcy

Grupa złodziei rowerów w Katowicach zatrzymana. Katowiccy mundurowi od kilku miesięcy prowadzili śledztwo w tej sprawie. Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom. Jeden z nich przebywa już w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

freepik.com/zdjęcie poglądowe
Zlodzieje rowerow w katowicach zatrzymani foto pogladowe

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali czterech mężczyzn, którzy kradli rowery na terenie miasta. Do kradzieży jednośladów dochodziło najczęściej z klatek schodowych lub sprzed bloków. Podejrzani zostali zatrzymani na jednym z katowickich targowisk.

Czynności w tej sprawie były prowadzone przez wiele miesięcy. Do Sądu Rejonowego Katowice Wschód wpłynął już akt oskarżenia. 74-letni mężczyzna oskarżony jest o kradzież 7 rowerów i usiłowanie kradzieży kolejnego. Jego 37-letni kolega odpowie za kradzież 3 rowerów. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż obaj działali w warunkach recydywy.

W sprawie oskarżono również dwóch mężczyzn w wieku 60 i 57 lat, którym przedstawiono zarzut paserstwa, za który grozi im 5 lat więzienia. W toku prowadzonych czynności dwa rowery zostały odzyskane.

Ukradl konsole i szczoteczki do zebow katowice 0

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Ukradł konsolę i szczoteczki do zębów. Kim jest?

Autor: Redakcja

12/01/2024

Pieniadze pixabay

Może Cię zainteresować:

Na oszustwie na BLIK obłowił się prawie jak na etacie w TVP. Nastoletni oszust zatrzymany w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Pies zdjecie ilustracyjne pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Poszła na zakupy do Galerii Katowickiej z psem, wyszła z policjantami. Czworonogiem musiał zaopiekować się jej mąż

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon