Złodzieje sklepowi, strzeżcie się! Policjanci z Katowic złapali dwóch na gorącym uczynku

Policjanci służący w Katowicach nie przestają być stróżami prawa gdy ściągają mundury po służbie. Przekonali się o tym na własnej skórze dwaj złodzieje sklepowi. Byli bardzo zdziwieni, gdy zatrzymali ich policjanci w cywilu.

Dwóch katowickich policjantów w czasie wolnym od służby zatrzymało złodziei sklepowych.

Dwaj złodzieje sklepowi zatrzymani przez policjantów

  Do pierwszego zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej doszło na ulicy Rolnej w Katowicach Brynowie. Policjant wydziału kryminalnego katowickiej komendy, będąc na wolnym, zauważył jak z marketu budowlanego OBI wybiega mężczyzna z towarem, a za nim biegnie ochroniarz sklepu. Stróż prawa zorientował się, że uciekający mężczyzna jest najpewniej złodziejem i ucieka z kradzionym towarem, przeskakując przez płot. Dobrze znając topografię miasta, policjant wiedział, którędy mógł pobiec złodziej i czekał na mężczyznę w odpowiednim miejscu. 35-letni złodziej był bardzo zaskoczony zatrzymaniem przez policjanta w cywilu. Skradzioną baterię do elektronarzędzi o wartości 400 złotych odzyskano, a sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

  Myślał, że nikt nie zauważy kradzieży piwa

  Do drugiego zatrzymania sklepowego złodzieja, tym razem przez dzielnicowego z Komisariatu II Policji w Katowicach, doszło w Sosnowcu. Sierżant sztabowy Kamil Kalębka wracając do domu po służbie, chciał w jednym z marketów przy ul. Narutowicza zrobić zakupy. Kiedy podjechał pod sklep, zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który wykorzystał fakt otwarcia drzwi wyjściowych i ukradł zgrzewkę piwa. Ochrona sklepu ani pracownicy nie zauważyli kradzieży. Mężczyzna chciał uciec ze skradzionym towarem, ale uniemożliwił mu to katowicki dzielnicowy, który zatrzymał mężczyznę i powiadomił o tym fakcie dyżurnego sosnowieckiej komendy. Ten na miejsce zdarzenia wysłał umundurowany patrol. Sprawca kradzieży sklepowej został ukarany mandatem karnym, a nienaruszony towar powrócił do sprzedaży.

  Strefa Kultury

  Może Cię zainteresować:

  Od dzisiaj koniec darmowego parkowania w Strefie Kultury. Parkingi przy MCK, NOSPR i Muzeum Śląskim płatne od 19 września. Ile zapłacimy za godzinę?

  Autor: Magda Sincewicz

  19/09/2022

  Katowice, archiwalne zdjęcia z teki Juranda Jareckiego

  Może Cię zainteresować:

  Niebieskie bloki, Skarbek, Zenit, Separator, hotel... Tak wyglądała stolica województwa w latach 60. i 70 XX wieku. Zobaczcie archiwalne zdjęcia Katowic

  Autor: Katarzyna Pachelska

  15/09/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon