Zlot fiatów 126p w Libero Katowice. Będą konkursy i atrakcje dla młodszych i starszych fanów maluchów

22 lipca przypada równo 50 lat, od kiedy pierwszy fiat 126p zjechał z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Z tej okazji w Libero Katowice odbędzie się zlot maluchów i ich fanów.

50 lat temu, 22 lipca 1973 roku, pierwszy maluch zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki w Bielsku-Białej. Wspólnie z Tyskim Ruchem Klasyków, Libero Katowice chce uczcić to wydarzenie. Z tej okazji organizuje zlot maluchów.

50-lecie fiata 126p w Libero Katowice

Zlot „126P.ROCENT Stylu w Libero” rozpocznie się w sobotę 22 lipca o godzinie 13.00 na górnym parkingu Libero. Wstęp wolny.

Na uczestników będą czekać liczne atrakcje oraz konkursy. Dla najmłodszych zostanie przygotowana specjalna strefa zabaw, w której pod okiem profesjonalnych animatorów każde dziecko będzie mogło stworzyć i dowolnie ozdobić swojego malucha. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone.

Dodatkowo cały czas dostępne będą atrakcje na Placu do Radości przed Libero – trampoliny, dmuchany zamek czy samochodziki. Dla pozostałych uczestników zaplanowano konkurs wiedzy o Fiacie 126p, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat historii, technologii i ciekawostek związanych z tym kultowym modelem. Nagrodą dla zwycięzcy będzie półgodzinna przejażdżka maluchem po okolicy, która zagwarantuje zabawę na 126p.rocent!

Nie zabraknie także wyborów ekstra modeli klasyków zlotu. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać różne wersje i modyfikacje maluchów, poznać innych miłośników i podzielić się z nimi swoją pasją i radością związaną z motoryzacją.

- W Libero zawsze staramy się tworzyć wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia dla naszych klientów. Zlot „126P.ROCENT Stylu w Libero” z okazji 50-lecia produkcji Fiata 126p to wydarzenie, które pozwoli nam uczcić ten kultowy samochód i połączyć pasjonatów maluchów z całej okolicy. Będzie to także okazja do podzielenia się pasją, wspólnego świętowania i odkrywania niesamowitych historii związanych z tym kultowym samochodem – mówi Aleksander Poltier, Senior Marketing Manager Libero Katowice.

Oprócz maluchów będzie można podziwiać również inne klasyki oraz specjalne „perełki” modelu 126p, które pojawią się we wnętrzu galerii Libero. Podczas zlotu będzie kursował także specjalny maluch, który wszystkich chętnych zabierze w podróż w czasie po okolicy.

Wyjątkowe klasyki w Libero

Zlot „126P.ROCENT Stylu w Libero” organizowany jest we współpracy z grupą „maniaków” motoryzacyjnych, zrzeszającą wszystkich miłośników klasycznych pojazdów – z Tyskim Ruchem Klasyków. Dla nich nie ma znaczenia, co zabytkowego posiadasz – rower, motorynkę czy grzmiącego amerykańskiego krążownika, bo podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak te w Libero, każdy jest mile widziany.

- Jesteśmy przekonani, że zlot „126P.ROCENT Stylu w Libero” będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich, nie tylko miłośników kultowego malucha. Cieszymy się, że nasze stowarzyszenie, zrzeszające pasjonatów klasycznych samochodów, będzie miało możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi uczestnikami tego wydarzenia, a także zaprezentowania naszych unikatowych klasyków, które są nie tylko częścią historii motoryzacji, ale także symbolem pasji i oddania naszych członków – tłumaczy Mariusz Skwarzec, prezes Stowarzyszenia Tyski Ruch Klasyków.
Alahamora katowice 03

Może Cię zainteresować:

Magiczna kawiarnia w stylu Harry'ego Pottera powstaje w Katowicach. Otwarcie już w lipcu 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

18/07/2023

Panewniki, Paniówki, Paniowy i Mikołów na mapie z XIX wieku

Może Cię zainteresować:

Zagadkowe Panewniki. Czyżby nie panwie, tylko pnie, a legendarny eponim nie istniał? Nowe wyjaśnienie starej nazwy

Autor: Tomasz Borówka

17/07/2023

Katowice tdp 2021

Może Cię zainteresować:

Tour de Pologne 2023 w Katowicach 3 sierpnia. Zamknięte ulice, parkingi i zmiany w kursowaniu transportu ZTM

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon