Zmiany w trasie linii autobusowej nr 930. Mieszkańcy Janowa będą mogli przesiąść się w Zawodziu

Jesienią 2022 roku zmieni się trasa linii autobusowej nr 930. Za kilka miesięcy autobusy nadal będą zaczynać trasę w centrum Katowic, jednak kończyć będą ją w Centrum Przesiadkowym Zawodzie. Dodatkowo ZTM w porozumieniu z UM Katowice zwiększy częstotliwość połączeń linii 930.

mat. prasowe
Zmiany w rozkładzie jazdy 930 Katowice

Obecnie trasa linii 930 wyznaczona jest od katowickiego dworca do przystanku Nikiszowiec Pętla. Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił poszerzyć ją o kolejne przystanki.

- Trasa będzie prowadzić aż do i z Centrum Przesiadkowego Zawodzie – ulicami Murckowską, Gospodarczą, Szopienicką, następnie przez Nikiszowiec i Janów (z obsługą przystanków Nikiszowiec Szpital, Nikiszowiec Kościół, Janów Zamkowa Skwer, Janów Zamkowa, Janów Leśnego Potoku, Janów Oswobodzenia Cmentarna, Janów Lwowska Szkoła) i ulicą Bagienną - tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Zwiększenie częstotliwości kursów

Jesienią pasażerowie linii 930 będą mogli korzystać z autobusów kursujących: w dni robocze co 30 minut oraz w soboty, niedziele i święta co 60 minut. Obecnie pojazdy kursują odpowiednio co 60 i 90 minut. Dodatkowo rozkład jazdy będzie zakładał synchronizację naprzemienną co 15 minut z rozkładem jazdy linii 674.

Mieszkańcy Janowa za kilka miesięcy będą mogli dojechać do centrum tramwajem. Dzięki temu, iż linia 930 będzie kursować do Centrum Przesiadkowego na Zawodziu, pasażerowie będą mogli przesiąść się na transport szynowy.

- Zaletą zaplanowanego rozwiązania jest także włączenie do obsługi przez autobusy linii 930 większej części dzielnicy Janów. Autobusy, zamiast jechać ulicą Ociepki i obsłużyć jeden przystanek, pojadą ulicą Zamkową, Grodową i Leśnego Potoku i tym samym obsłużą 3 przystanki - dodaje Wawrzaszek.

Nowa trasa linii 930 zostanie wprowadzona jesienią - po rozstrzygnięciu postępowania na „Świadczenie usług autobusowego transportu publicznego”. Przetarg został ogłoszony na początku maja. Firmy przewozowe mają czas na składanie ofert do 7 czerwca.

ZOBACZ TEŻ:

Nikiszowiec na dawnych fotografiach 5

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec na przedwojennych fotografiach. Autor przyjechał tutaj specjalnie z Warszawy

Autor: Patryk Osadnik

13/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon