Znalezione w Romanowie zwłoki to zamordowane kobiety, Aleksandra i jej córka Oliwia. Badania to potwierdziły

Badania genetyczne znalezionych 21 lutego 2022 r. w lesie w Romanowie w woj. śląskim zwłok dwóch kobiet potwierdziły, że to ciała 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii W.

Policja Śląska
Poszukiwania ciał matki i córki Rymanów

Poszukiwania zaginionych 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii W. zostały oficjalnie odwołane. Niestety, potwierdziły się przypuszczenia, że ciała znalezione w lesie w Romanowie należą do zamordowanych kobiet.

Zatrzymano mężczyznę pod zarzutem morderstwa kobiet

Częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzili intensywne poszukiwania 45-letniej mieszkanki Częstochowy i jej 15-letniej córki. Zaginione 10 lutego opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. 13 lutego na podstawie zgromadzonych informacji, policjanci zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Mężczyzna jednak nie przyznawał się do winy i nie współpracował z organami ścigania, dlatego kryminalni włożyli wiele pracy w to, by ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się 10 lutego i prowadzili poszukiwania za zaginionymi. Na podstawie wnikliwej analizy zgromadzonych informacji oraz dzięki rzetelnej pracy operacyjnej udało się zawęzić rejon poszukiwań do miejscowości Romanów. Ustalenia policjantów potwierdził również świadek, który w rejonie kompleksu leśnego widział samochód należący do zaginionej 45-latki.

Odnaleziono dwa ciała kobiet i truchło psa

Częstochowscy policjanci wsparci policjantami z komendy głównej, Katowic i Wrocławia oraz funkcjonariuszami straży pożarnej z Częstochowy od wczesnych godzin porannych 21 lutego przeczesywali zalesiony teren w Romanowie. Najpierw znaleźli zakopane na głębokości około metra ciało matki oraz truchło psa, a kilka metrów dalej - ukryte w ten sam sposób ciało córki.

Jednak najbliżsi kobiet nie byli gotowi na udział w identyfikacji zwłok. Prokurator zdecydował, że ich tożsamość zostanie ustalona na podstawie wyników badań genetycznych. 2 marca prokuratura otrzymała wynik badań, które jednoznacznie potwierdziły, że ujawnione w kompleksie leśnym ciała 45-letniej kobiety i 15-letniej dziewczyny to zaginione mieszkanki Częstochowy.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki trwa i jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. W dalszym ciągu policja prosi o przekazywanie istotnych informacji i apeluje do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub mają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje policja zapewnia anonimowość.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon