Zuzanna Bijoch, modelka z Katowic, otrzymała tytuł najlepszego absolwenta amerykańskiego Columbia University

Pochodząca z Katowic Zuzanna Bijoch, była przez wiele lat modelką, z wieloma sukcesami w branży. Jednak postawiła na wykształcenie. W Nowym Jorku, gdzie mieszka, skończyła jedną z prestiżowych uczelni - Columbia University. Mało tego - za osiągnięcia naukowe otrzymała właśnie tytuł najlepszego absolwenta Columbia University. To prawdopodobnie jedyna Polka, która może się pochwalić takim osiągnięciem.

Fb Maciej Kawecki/Ryan Kyungroc Kim
Zuzanna bijoch

Zuzanna Bijoch, prawie 29-letnia, pochodząca z Katowic modelka światowej sławy, od kilku lat wygaszała swoją karierę w branży fashion. Skupiła się na zdobywaniu wykształcenia.

Zuzanna Bijoch z Katowic najlepszym absolwentem Columbia University

Celowała od razu wysoko - w 2019 roku zaczęła studia na Columbia University w Nowym Jorku (gdzie mieszka) - jednej z najlepszych uczelni na świecie. Jak informuje Maciej Kawecki, promotor nauki i influencer, katowiczanka jako prawdopodobnie pierwsza w historii Polka otrzymała właśnie tytuł najlepszego absolwenta Columbia University.

- Tytuł ,,Valedictorian” przyznawany jest absolwentowi, który spośród często tysięcy osób kończy studia z najlepszym wynikiem. To ta osoba ma zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów! Za tydzień zrobi to na Columbia University Zuzanna. Droga od top modelki biorącej udział w największych, światowych pokazach mody, po najlepszego absolwenta uniwersytetu ligi bluszczowej w USA - emocjonuje się Kawecki we wpisach na swoich mediach społecznościowych.

Zuzanna Bijoch doszła do 13. miejsca w światowym rankingu modelek Top 50 Models. Zaczęła w branży modowej już w 2007 roku, gdy jako 13-latka wygrała konkurs organizowany przez magazyn „Bravo Girl”. Jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Brała udział w pokazach domów mody, takich jak m.in.: Prada, Gucci, Roberto Cavalli, Christian Dior, Calvin Klein, Chanel, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Ralph Lauren, Versace i Yves Saint Laurent. Pojawiła się na okładkach czasopism modowych, m.in.: „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Glamour”. Miuccia Prada, wnuczka założyciela słynnego domu mody, wybrała ją na twarz swojej kampanii.

Wychowała się na Osiedlu Paderewskiego

Jednak Zuza, wychowana na katowickim Osiedlu Paderewskiego, nigdy nie chciała osiąść na laurach tylko w branży fashion. Zdecydowała się rozpocząć naukę finansów na Columbia University. Łączyła ją z pracą modelki, ale teraz, jak mówi Maciejowi Kaweckiemu, rzuca całkowicie modeling. Zaczyna jako absolwentka kierunku finanse i ekonomia karierę w jednej z najbardziej renomowanych firm finansowych w Nowym Jorku.

Zuzanna skończyła Liceum imienia Kopernika w Katowicach, w klasie francuskiej. Jej starsza o dwa lata siostra Julia Bijoch jest lekarzem stomatologiem, choć też pracowała jako modelka. Razem wystąpiły w programie "Azja Express" w 2017 roku.

Nowe Osiedle w Katowicach

Może Cię zainteresować:

W Katowicach wybudowane zostanie nowe osiedle. Powstanie tam ponad 200 mieszkań

Autor: Martyna Urban

03/05/2023

Strefa kultury katowice nowe bloki 6

Może Cię zainteresować:

Deweloperzy osaczają Strefę Kultury w Katowicach. To znaczy: żerują na przestrzeni wybudowanej przez miasto?

Autor: Katarzyna Pachelska

05/05/2023

La Mer Yachts katowice grupa pietrzak 3

Może Cię zainteresować:

Katowicki dealer samochodów będzie teraz sprzedawać jachty. Katowice polską stolicą luksusu?

Autor: Katarzyna Pachelska

26/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon