13-latka wysyłała mężczyźnie swoje nagie zdjęcia i filmy. Dopadli go policjanci z Katowic

35-letni mężczyzna z woj. mazowieckiego poznał dziewczynkę za pośrednictwem jednej z platform internetowych. Udawał, że ma 19 lat. Nakłonił ją do wysłania mu swoich nagich zdjęć i filmów z nagraniami. Na szczęście policjanci z Katowic szybko namierzyli zwyrodnialca.

Pixabay
Zatrzymanie (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nakłaniał poprzez internet do przesyłania swoich nagich zdjęć 13-latkę.

Policjantów powiadomił ojciec dziewczynki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zostali powiadomieni przez ojca 13-letniej dziewczynki o tym, że jest ona wykorzystywana seksualnie przez nieznajomego mężczyznę.

Śledczy ustalili, że w sierpniu 2022 roku nastolatka poznała mężczyznę za pośrednictwem jednej z platform internetowych. Przedstawiał się on jako 19-latek. Mężczyzna, za pośrednictwem portali społecznościowych, co najmniej dwukrotnie nakłonił małoletnią poniżej lat 15 do wykonania innej czynności seksualnej, a następnie przesłania mu zdjęć i filmów z nagraniami. Mężczyzna przekazał następnie dziewczynce kwotę 680 złotych.

Dostał zarzut seksualnego wykorzystania małoletnich

Przeprowadzone przez śląskich kryminalnych ustalenia pozwoliły na wytypowanie sprawcy, którym okazał 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Podczas jego zatrzymania, w trakcie przeszukania śledczy zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany badaniom przez biegłych w celu odnalezienia dowodów przestępczej działalności.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty seksualnego wykorzystania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach i Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Wypadek Armii Krajowej, Katowice

Może Cię zainteresować:

Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Wypadek DK 86, Katowice

Może Cię zainteresować:

Zmarł Niemiec potrącony przez samochód na DK86. Próbował przebiec przez sześć pasów drogi

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon