30 listopada rozpocznie się naprawa szkód górniczych na ul. 73 Pułku Piechoty w Katowicach

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach, 30 listopada rozpocznie się naprawa szkód górniczych na ul. 73 Pułku Piechoty, czyli popularnych "trzech garbach", łączących węzeł Giszowiec (DK 86) z DK 81.

Google Maps
73 Pułku Piechoty, Katowice

30 listopada rozpoczną się roboty drogowe mające na celu usunięcie szkód górniczych na ul. 73 Pułku Piechoty, w rejonie byłej nastawni PKP w Katowicach. Prace będą wykonywane przez firmę zewnętrzną na zlecenie Kopalni Murcki – Staszic, podmiotu odpowiedzialnego za eksploatację wyrobisk górniczych w tym rejonie.

Miasto nie ponosi kosztów związanych z tymi pracami, które realizowane będą w ramach zawartego porozumienia pomiędzy PGG a Miastem Katowice, dotyczącym usuwania szkód górniczych. Podczas robót zostanie zapewniona przejezdność poprzez zawężenie jezdni do jednego pasa z kierowaniem ruchem. Planowana długość remontu to 3 dni.

Zapowiadane działania to kolejne prace realizowane na mocy porozumienia PGG z Miastem Katowice. Wcześniej podobne prace były realizowane przy okazji odbiorów przebudowywanego węzła Giszowiec. Wtedy też na skutek eksploatacji wyrobisk górniczych doszło do uszkodzenia jezdni, które zostały naprawione na zlecenie PGG.

Wypadek Bogucice

Może Cię zainteresować:

Dwie kolizje w Katowicach. Jedna w nocy, druga z samego rana. Uważajcie, bo może być ślisko na drogach

Autor: Katarzyna Pachelska

26/11/2022

Ulica Wieżowa, Kostuchna Katowice

Może Cię zainteresować:

Trwa przetarg na projekt przebudowy ul. Wieżowej, która ma odciążyć ruch w Kostuchnie i Piotrowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon