Autobus z napisem "Nie dla wojny" wyjechał na ulice śląskich miast

Żółto-niebieski autobus z ogromnym napisem "Nie dla wojny" wyjechał dzisiaj, 4 marca o godzinie 4 rano na ulice Katowic i innych śląskich oraz zagłębiowskich miast. Oklejony autobus kursuje na trasie Katowice-Tarnowskie Góry.

Metropolia ZTM
Autobus z napisem Nie dla wojny w Katowicach

"Nie dla wojny". Taki prosty i dosadny przekaz pojawił się na autobusie ZTM kursującym na trasie z Katowic do Tarnowskich Gór. A już jutro na drogi w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyjedzie kolejny oklejony w taki sposób pojazd. Będzie kursował na trasie Sosnowiec-Ożarowice.

- W ten symboliczny sposób, GZM jak wiele miast i regionów w Europie, chce podkreślić sprzeciw wobec agresji na Ukrainę. To nasze wspólne wartości, w które wierzymy i za którymi stoimy murem. NIE dla WOJNY, TAK dla POKOJU. Nigdy więcej agresji, przemocy i cierpienia - informują przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bezpłatny transport publiczny na Śląsku i Zagłębiu dla uchodźców z Ukrainy

Już kilka dni temu władze Zarządu Transportu Metropolitalnego zdecydowały, że uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do nas uciekając przed wojną, nie będą musieli płacić za bilety komunikacji miejskiej. Obywatele Ukrainy tylko na podstawie paszportu mogą za darmo jeździć autobusami i tramwajami w Metropolii. Darmowe przejazdy zaoferowały również spółki kolejowe - PKP oraz Koleje Śląskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon